Harissa otworzy bramy AntyRaju w Piwnichach TCK

Już 15 marca w Piwnicach TCK Harissa zagra koncert promujący płytę AntyRaj. Jest to pierwszy długogrający materiał tarnowskiej kapeli, która w swoim dorobku posiada również EP Mewa z 2016 roku.

Krążek AntyRaj zawiera dziesięć pełnokrwistych rockowych kompozycji, aczkolwiek pośród nich nie zabrakło nieco lżejszych, bardziej melancholijnych kawałków. Materiał został nagrany w Impressive Art Studio w jakości spełniającej wszystkie standardy współczesnej produkcji muzycznej. Premiera AntyRaju odbyła się 1 lutego 2019 roku na wszystkich najważniejszych serwisach streamnigowych m.in.: Spotify, TIDAL czy iTunes. Aktualnie album jest dostępny na ponad stu platformach, a zainteresowanie nim ciągle rośnie. Dla swoich fanów Harissa przygotowała również namacalną wersję AntyRaju, którą w formacie CD można nabyć po każdym koncercie zespołu.

–  To będzie dla nas wyjątkowy koncert, ponieważ po raz pierwszy zagramy w Tarnowskim Centrum Kultury, w dodatku tuż po premierze AntyRaju. Marzyliśmy o  koncercie promującym w Tarnowie, naszym rodzinnym mieście, w którym co tydzień spotykamy się na próbach, choć nie wszyscy w nim mieszkamy. Jesienią zeszłego roku wystąpiliśmy w Tarnowie przed legendarną kapelą heavymetalową Roman Kostrzewski & KAT.Podczas tamtego koncertu zagraliśmy kilka przedpremierowych numerów, zaś sam występ wspominamy jak najlepiej. Reakcja publiczności na naszą muzykę zachęciła nas do przygotowania dłuższego seta. W Piwnicach TCK poza nowymi kawałkami na pewno pojawi się też coś z Mewy. Ten koncert będzie naszym małym świętem i okazją do podzielenia się z innymi energią, która towarzyszyła nam przy nagrywaniu płyty, i którą czerpiemy z jej słuchania – mówią muzycy tarnowskiej Harissy.

Harissa jest bez wątpienia jednym z najciekawszych rockowych składów na polskiej scenie muzycznej. Poza znakomitą muzyką w ich twórczość wpisane są również ambitne treści, a takie połączenie stawia ich blisko takich zespołów, jak m.in.: Illusion, Kult czy Totentanz. AntyRaj jest opowieścią o człowieku odbijającym się od ścian świata pozbawionego wszelkich wartości, w którym pierwszoplanowe role grają antybohaterowie. Harissa przypomina, że rdzeniem muzyki rockowej jest bunt i walka o wolność.

Poza świetnym materiałem Harissa może poszczycić się również ogromnym doświadczeniem scenicznym zebranym podczas wspólnych koncertów z takimi zespołami, jak m.in.: IRA, Łzy, Perfect, Roman Kostrzewski & KAT, Closterkeller, Hunter, Totentanz, czy Psycho Visions. W Piwnicach TCK przed Harissą wystąpi podkrakowska grupa rockowa Riposta.

Portal Nasz-Tarnów.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Bilety: https://ekobilet.pl/tcktarnow/koncert-harissa-29170/339204-bilety-na-koncert

Recenzja AntyRajuhttps://nasz-tarnow.pl/podroz-do-swiata-antybohaterow-recenzja-plyty-antyraj-harissy-przedpremierowo/

Krystian Janik

Zdjęcia: Harissa