Zwycięstwo w rzutach karnych

SPR PWSZ Tarnów dopiero po rzutach karnych pokonał na wyjeździe ASPR Zawadzkie. To mała niespodzianka ponieważ zespół walczący o awans do PGNiG Superligi stracił punkt z ekipą znajdującą się w dolnych rejonach tabeli. Dobrze jednak, że tylko oczko ponieważ mogło być jeszcze gorzej.

Tarnowianie grali dużymi zrywami. Ale to już znak rozpoznawczy ekipy prowadzonej przez Ryszardy Skutnika. Najpierw ton wydarzeniom na parkiecie nadawali gospodarze, którzy dość szybko wypracowali sobie trzybramkowe prowadzenie. Riposta SPR była niemal natychmiastowa. Goście nie dali się rozpędzić ASPR-owi.

Następnie do końca pierwszej połowy trwała zażarta walka gol za gol. Ale to nasi szczypiorniści po raz kolejny musieli gonić. Do przerwy schodzili z dwubramkowym bagażem. Kolejny przestój poskutkował tym, że mniej więcej w czterdziestej minucie ambitni zawodnicy z Zawadzkiego osiągnęli najwyższą przewagę w całym spotkaniu (27:23).

Taki obrót sprawy ponownie zadziałał jak kubeł zimnej wody. Przyjezdni prawie natychmiast zniwelowali różnicę. Wydawało się, że siłą rozpędu końcówkę także rozwiążą na swoją korzyść. Niestety w ostatniej akcji meczu hala w Zawadzkich miała swoją chwilę radości. Sebastian Danysz rzutem na taśmę doprowadził do remisu i karnych.

Stało się jasne, że piłkarze ręczni SPR stracą co najmniej jeden punkt. W serii rzutów karnych gra się toczyła już tylko o to żeby nie ponieść większego deficytu do lidera z Białej Podlaskiej. Na szczęście w serii po pięć rzutów karnych tarnowianie okazali się bezbłędni podczas gdy gospodarze spudłowali jeden strzał.

SPR traci tylko jeden punkt do przodującego w tabeli AZS AWF Biała Podlaska. Mimo wszystko nasi szczypiorniści wciąż mają otwartą drogę do najlepszej ligi w Polsce i potyczek z takimi hegemonami jak Vive Kielce czy Wisłą Płock. Jednak na wpadki nie mogą już sobie pozwolić. W następnej dwudziestej ósmej kolejce podejmą w hali PWSZ okupujący lokatę w środku tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Początek meczu o godzinie szesnastej.

ASPR Zawadzkie – SPR PWSZ Tarnów 35:35 (20:18) k. 4:5

ASPR Zawadzkie: Dawid Skrzypczyk – Maciej Ścigaj 9, Paweł Swat 9, Paweł Zagórowicz 6, Łukasz Całujek 5, Sebastian Danysz 5, Michał Morzyk 1, Bogumił Baran, Michał Krygowski, Dawid Mięsopust, Adam Wacławczyk.

SPR PWSZ Tarnów: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb, Piotr Sądowicz – Damian Misiewicz 7, Łukasz Nowak 6, Michał Kubisztal 5, Daniel Dutka 4, Krzysztof Mogielnicki 4, Marcin Wajda 4, Kamil Drobiecki 1, Emilian Jewuła 1, Jakub Kowalik 1, Albert Sanek 1, Jakub Spieszny 1, Bartosz Niemiec.