Złe informacje dla kierowców. Po majówce szykują się utrudnienia w ruchu

W najbliższy poniedziałek, 6 maja, skrzyżowanie alei Piaskowej z ulicą Elektryczną zostanie częściowo zamknięte dla ruchu samochodowego. Nie będzie można skręcić w kierunku ulicy Mroźnej, ale przejazd ze Spokojnej na Elektryczną zostanie utrzymany. Wprowadzenie ograniczeń jest konieczne z uwagi na prowadzoną od ubiegłego roku rozbudowę Elektrycznej.

Na skrzyżowaniu Piaskowej i Elektrycznej rozpoczyna się budowa ronda, które usprawni i upłynni ruch. Dzięki niemu przejazd będzie też bezpieczniejszy. Prace wymagają wprowadzenia ograniczeń w ruchu na skrzyżowaniu, które wobec tego będzie częściowo zamknięte przez około 6 tygodni.

Zakończenie rozbudowy Elektrycznej jest planowane na przełom trzeciego i czwartego kwartału. Koszt modernizacji wynosi około 38 milionów złotych, a po jej zakończeniu kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach, jak na ulicy Spokojnej. Docelowo nowy ciąg komunikacyjny, nieformalna północna obwodnica Tarnowa, a formalnie droga wojewódzka nr 973, ma połączyć węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Urząd Miasta Tarnowa otrzymał z Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie oficjalną informację, iż od 7 do 10 maja włącznie, wyłączony z ruchu samochodowego zostanie most na Dunajcu w Ostrowie. Jak informuje PZD, powodem zamknięcia mostu jest wymiana jego nawierzchni. Zamknięcie przejazdu przez most nastąpi o godzinie 6 rano 7 maja. Na czas remontu na moście dopuszczony jest ruch pieszy i rowerowy.

Objazd został ustalony z Wierzchosławic do Wojnicza drogą wojewódzką nr 975, a następnie drogą krajową nr 94 oraz ul. Krakowską i Czerwonych Klonów na terenie Tarnowa.

Powiatowy Zarząd Dróg, z uwagi na duże natężenie ruchu, sugeruje omijanie autostradowego węzła Tarnów-Mościce i wjazd do Tarnowa przez węzeł Tarnów-Centrum.

Inf. Wydział Komunikacji Społecznej UMT