Nostalgiczny koncert Kasi Lins w Amfiteatrze Letnim

Wczoraj wieczorem na deskach Amfiteatru Letniego w Tarnowie odbył się koncert Kasi Lins. Tarnowska publiczność przez nieco ponad godzinę mogła wsłuchiwać się w melancholijne dźwięki i subtelny głos wokalistki.

Pochodząca z Poznania Kasia Lins  jest  pianistką, piosenkarką oraz autorką tekstów i muzyki, tworząca na pograniczu soulu i popu. Swoją muzyczną edukację rozpoczęła w wieku 7 lat grając na fortepianie muzykę klasyczną i kontynuowała to zajęcie aż do momentu podjęcia studiów na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2013 premierę miał jej debiutancki album Take My Tears wydany przez międzynarodową wytwórnię płytową Evosound. W 2018 ukazał się kolejny krążek artystki – Wiersz ostatni, promowany przez singiel o tym samym tytule. Współkompozytorami utworów byli Michał Lange i Karol Łakomiec. W 2018 wystąpiła na 55. KFPP w Opolu na Scenie Alternatywnej oraz na Open’er Festival 2018. W 2019 została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę Wiersz Ostatni oraz w kategorii Autor Roku.

Koncert przepełniony był emocjonalnymi tekstami i porywającymi partiami wokalnymi. Nad Amfiteatrem Letnim roztoczyła się atmosfera melancholii wsparta tajemniczą grą świateł i aurą zachodzącego słońca. Podczas koncertu Kasia Lins zaprezentowała swój autorski materiał pochodzący z krążka Wiersz ostatni. Tytułowy numer, będący tekstem poety rewolucyjnego Władysława Broniewskiego, artystka wykonała dwukrotnie, również na bis. W muzyce Kasi Lins i jej zespołu pobrzmiewały echa nostalgicznego alt popu, klasycznego rocka, a także folku i alternatywy. A wszystko dopełniały oryginalne instrumenty, takie jak choćby oud czy brzmiący urokliwie wurlitzer. Niezwykła atmosfera tego nieco chłodnego, aczkolwiek zatopionego w kapitalnej muzyce wieczoru mocno udzieliła się tarnowskiej publiczności, która długo oklaskiwała każdą piosenkę.

Przypominamy, że w niedzielny koncert charytatywny Kilometry DOBRA, na którym mieli pojawić się m.in.: Gabriela Nawój, Muzycy Studio Rocka Pawła Mazura czy Maksymilian Kwapień z zespołem K.A.C; został odwołany ze względu na niekorzystne prognozy pogodowe. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca.

Klaudia Madeja

W tekście wykorzystano fotografie autorstwa Pawła Topolskiego