Zadbaj o zdrowie swoje i dziecka!

Klub Zdrowej Mamy i Dziecka zaprasza chętnych rodziców a przyszłe mamy na ciekawe i pełne wiedzy spotkania dotyczące zdrowia. Zajęcia przygotowali tarnowscy specjaliści o kierunku fizjoterapia, medycyna, pielęgniarstwo – położnictwo, stomatologia, których działania prowadzone są w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Tarnowa na rok 2021. Na darmowe zajęcia można się zapisywać w każdej chwili i skorzystać z wielu cennych uwag na temat prawidłowego rozwoju dziecka, ciąży, odpowiedniej gimnastyki w tym korekcyjnej, profilaktyki dentystycznej czy zdrowia psychicznego.  

Tarnowski Klub oferujący swoją pomoc przyszłym mamą jak i rodzicom, powstał z inicjatywy fizjoterapeutów, którzy chcieli szerzyć wiedzę na temat prawidłowego rozwoju dziecka i wspierać kobiety w powrocie do pełnej formy po narodzinach maluchów. Jak podkreśla koordynatorka zajęć, Barbara Gębiś – Wkrótce będziesz mamą, a może masz już masz dzieci? Klub Zdrowej Mamy i Dziecka w Tarnowie zaprasza. Są darmowe zajęcia, konsultacje, praktyczne warsztaty i wykład.

Co dokładnie oferuje klub? Dla kobiet prowadzone są zajęcia przygotowujące do roli „mamy” z położną, doradcą laktacyjnym, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, warsztaty z dobrego żywienia, spotkania ze stomatologiem, lekarzem, prawnikiem, ratownikiem medycznym, grupowe jak i indywidualne wsparcie psychologiczne, konsultacje z fizjoterapeutą w ciąży i po porodzie. Z kolei dla dzieci (do 12 roku życia) zorganizowano grupowe zajęcia sensoryczne  i gimnastykę korekcyjną,  indywidualne konsultacje z logopedą i fizjoterapeutą, gdzie zostanie oceniona wada postawy oraz konsultacje neurorozwojowe. Rodzice ze swoimi pociechami mogą skorzystać z “Małej Akademi”, czyli wspólnych warsztatów ze specjalistami – dietetykiem, stomatologiem, logopedą, fizjoterapeutą i terapeutą.

WAŻNE INFORMACJE:

  • Zarejestrować się można telefonicznie pod numerem 605 975 975.
  • Zajęcia odbywają się w Centrum Aktywności Rodzinnej przy al. M.B. Fatimskiej 59.
  • Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00.
  • Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 

Szczegółowy harmonogram poniżej: