Yoshida dłużej w Tarnowie.

Japoński obrotowy przedłużył kontrakt z Grupą Azoty SPR Tarnów i pozostanie w obecnej drużynie do 2023 roku.

Shiuchi Yoshida dołączył do drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów w lutym 2020 roku. W PGNiG Superlidze występuje od początku obecnego sezonu. W 13 rozegranych meczach udało mu się zdobyć 37 bramek – najwięcej na swojej pozycji w całej Superlidze. Dziewiętnastolatek może także pochwalić się skutecznością rzutów na poziomie 82%. Na boisku dobrze rozumie się z kolegami z drużyny i szybko nabiera doświadczenia.

Zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu, ponieważ Tarnów to doskonałe miejsce, w którym mogę zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności w mojej sportowej karierze, która dopiero się rozpoczyna. W zespole chcę odgrywać ważną rolę, być aktywny i współtworzyć drużynę Grupy Azoty – mówi Shiuichi Yoshida.

Bardzo cieszymy się jako klub, że Yoshida przedłużył z nami kontrakt o kolejne dwa sezony i będzie razem z nami podnosił swój poziom sportowy. Jest to młody zawodnik, który w szybkim tempie robi postępy. Jego niezwykłym atutem jest gra w ataku i obronie, a przy dzisiejszej piłce ręcznej jest to niezwykle ważne. Przy tym jest bardzo skuteczny. Nie boję się użyć stwierdzenia, że jest to jeden z wyróżniających się zawodników na tej pozycji w PGNiG Superliga – tak komentuje przedłużenie kontraktu prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

Yoshida został także powołany do narodowej kadry Japonii na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej w Egipcie. Jest najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji swojego kraju, ale mimo to ma duże szanse na aktywny wytęp w turnieju.