Wyszarpane zwycięstwo Metalu

Sporo musieli się natrudzić piłkarze tarnowskiego Metalu, żeby w sparingu pokonać inną drużynę z ligi okręgowej – Dunajec Zbylitowska Góra. Dość niepodziewanie to rywale wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak końcówka spotkania należała do Gawronów. Zwycięstwo 3-2 jest zasługą ambitnej postawy, ponieważ decydujące gole padły tuż przed zakończeniem rywalizacji.

To był egzamin z naszej gry w defensywie, chcieliśmy pewne rzeczy sprawdzić. Martwią dwa indywidualne błędy, które zdecydowały że rywal strzelił bramki, mimo naszej przewagi optycznej – ocenił Jakub Drwal, trener Metalu Tarnów.

Rzeczywiście od pierwszej minuty gospodarze znacznie częściej byli przy piłce, Dunajec skoncentrował się natomiast na kontratakach. Pierwszą bramkę zdobył jednak po fatalnej pomyłce bramkarza ekipy z Warsztatowej – Stanisława Bijaka. Na listę strzelców wpisał się wówczas grający trener Dunajca Wacław Maciosek. Do przerwy utrzymał się wynik 1-0.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, podwyższając prowadzenie w 56 minucie po wykorzystaniu stałego fragmentu gry. Szczęśliwie niedługo później Tomasz Barczak zdobył trafienie kontaktowe i zaczął się coraz większy nacisk miejscowych zawodników. Przyjezdni ze Zbylitowskiej Góry dysponują węższą kadrą i taki stan rzeczy dał o sobie znać. Co prawda Dunajec mógł przypieczętować zwycięstwo w 73 minucie, ale tutaj za swój błąd zrehabilitował się Bijak. Niewykorzystana okazja zemściła się okrutniej. Najpierw Metal doprowadził w 86 minucie do wyrównania, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później strzelił na 3-2, przeprowadzając ładną kontrę.

W drugiej połowie młodzież, która dała zmiany zagrała rewelacyjnie, jestem z nich bardzo zadowolony. Podnosząc się z 0-2 na 3-2 to jest charakter. Zostawiam wynik na boku, ale z mentalnej perspektywy to tylko i wyłącznie dodatkowo wzmacnia moją drużynę – podsumował trener Metalu.

W pierwszym meczu nowego sezonu Metal zmierzy się na wyjeździe z Polanem Żabno. Początek meczu w niedzielę o godz. 17.30 Dzień wcześniej o 18.00 w Woli Radłowskiej swoje zmagania zainauguruje Dunajec Zbylitowska Góra.