Walka Tarnovii dała remis z Wisłoką Dębica

Mecz kontrolny pomiędzy Tarnovią i Wisłoką Dębica nie znalazł rozstrzygnięcia. Bliżej zwycięstwa byli zawodnicy z Bandrowskiego, którym zabrakło dwóch minut do utrzymania korzystnego rezultatu. Ostatecznie przyjezdni zdążyli wyrównać chwilę przed ostatnim gwizdkiem, dlatego Biało-Czerwoni muszą zadowolić się wynikiem 1-1.

Założenia były takie żeby spróbować skontrować przeciwnika. Znaliśmy klasę Wisłoki, aczkolwiek mówiłem chłopakom że wychodzimy świadomi swoich umiejętności i staramy się realizować założenia – mówi grający trener Tarnovii Wojciech Gucwa.

Dość szybko, bo już w czwartej minucie Wisłoka stworzyła sobie dobrą okazję strzelecką. Tarnowianie po chwili odpowiedzieli i długo była to ich najlepsza sytuacja, ponieważ przez większą część I połowy to dębiczanie groźniej atakowali. Brakowało im jednak wykończenia jak w 25 minucie, kiedy oblegali bramkę gospodarzy, albo bezbłędnie spisywał się golkiper Pasów Szymon Leśniak. To on swoją efektowną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo po strzale zza pola karnego w 33 minucie. Tarnovia mogła skarcić rywali w 44 minucie, ale strzał z ostrego kąta po ładnym podaniu Wojciecha Gucwy został sparowany przez bramkarza Wisłoki.

Po zmianie stron tempo gry spadło, więcej było niedokładności a mniej groźnych okazji na rozwiązanie worka z bramkami. Zawodnicy też znacznie częściej wchodzili w fizyczne starcia. Z punktu widzenia Tarnovii kluczowa okazała się zmiana Sławomira Zubela na Rafała Kozioła. To on wykorzystał błąd dębickiej defensywy i wreszcie zdobył pierwszego gola w meczu. Radość trwała do 88 minuty. Wisłoka wykorzystała rzut wolny i dość niespodziewanie doprowadziła do remisu.

Brakło dwóch minut. Niepotrzebny faul w pobliżu pola karnego i padła bramka wyrównująca, ale mimo to wszyscy zagrali bardzo pozytywnie i dla czołowej drużyny podkarpackiej IV ligi byliśmy wyrównanym przeciwnikiem – ocenia Wojciech Gucwa.

Tarnovia rozpocznie sezon od starcia z Okocimskim Brzesko w sobotę o godz 17.00. Ze względu na remont płyty boiska w Brzesko spotkanie odbędzie się w Tarnowie przy ulicy Bandrowskiego.