Wszystkie style rodzą taniec – kurs tańca Sun Salsa

23 marca br. w sobotę odbył się kolejny kurs tańca w Tarnowie. Tym razem było nietypowo. Dwie szkoły tańca, studio Tanecznik i Sun Salsa razem przygotowały zajęcia.

„Taniec, który uczymy jest pełen radości, na zajęciach panuje miła atmosfera – robimy wszystko, aby kursant wyszedł od nas uśmiechnięty, żeby choć na chwilę zapomniał o swoich problemach. I już nasza w tym głowa, aby jakość nauczania była przy tym jak najlepsza”.

Zajęcia z modern jazz poprowadziła Karolina Mika, będąca tancerką, choreografką i założycielką Studia Tańca Tanecznik. Jak sama mówiła podczas zajęć: większość ćwiczeń opiera na tańcu klasycznym, ale wprowadza wiele urozmaiceń z innych stylów.

Lekcje tańca odbyły się w Sun Salsie przy Stadionie Błękitni w Tarnowie. Niestety nie łatwo od razu odnaleźć miejsce zajęć. W dotarciu do obiektu z pewnością pomogły komentarze pod wydarzeniem na Facebooku.

Cena nie odstraszyła chętnych, zainteresowanych nowym stylem tańca. Przybyłe panie chętnie wzięły udział w zajęciach.

– Sobotnie warsztaty miały na celu poznanie innego stylu tanecznego w porównaniu z tym, co Sun Salsa oferuje swoim kursantom na regularnych zajęciach.- mówi organizatorka, pani Joanna Sanocka – Jesteśmy zdania, że różnorodność najbardziej rozwija, a my jesteśmy na to otwarci. Nie chcemy zamykać się w sztywnych ramach.

Pani Joanna zapowiada, że to nie ostatnie warsztaty tego typu. Mówi także o niespodziankach, jakie szykuje dla kursantów w tym roku Sun Salsa.

W najbliższym czasie ruszają kursy od podstaw. Są to tańce w parach takie jak: salsa L.A., bachata, urbankiz. Jak twierdzi organizatorka: – każda z nas pragnie pięknie się poruszać w tańcu tak samo jak i na co dzień. Z tego powodu Sun Salsa rozpoczyna kolejną edycję zajęć, skierowanych tylko do kobiet. Będą to lady styling salsa oraz lady styling bachata.

Pani Joanna Sanocka opowiada także o niezwykłych wydarzeniach tego roku. W styczniu Sun Salsa gościła na warsztatach Carole Tauler – instruktorkę z Hiszpanii i współtwórczynię stylu urbankiz.

Taniec wizualnie przypomina Tango, jednak przez połączenie z różnorodną, nowoczesną muzyką jest coraz bardziej popularny w Europie– twierdzi organizatorka.

W czerwcu kolejny raz Carola będzie gościła na zajęciach w Sun Salsie. Tym razem ma jej towarzyszyć jej partner taneczny z Paryża, Curtis. Poprowadzą warsztaty dla wszystkich miłośników urbankiz z całej Polski i z zagranicy. Dodatkowo w październiku ma odbyć się druga edycja wyjazdu integracyjnego SunDance Weekend. Te zajęcia mają być wyjątkowe, dzięki poprowadzeniu ich przez najsłynniejszego instruktora salsy L.A.: Super Mario.

– Dlaczego sprowadzamy najlepszych instruktorów z całego świata? Jest wiele powodów.- tłumaczy Joanna Sanocka.- Nasza kadra instruktorska od kilku lat jeździ na festiwale taneczne. Byliśmy m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, a nawet w Indiach. Bierzemy udział w warsztatach i czerpiemy garściami wiedzę od najlepszych. Pragniemy, aby nasi kursanci również mieli taką możliwość, i aby takie spotkania jeszcze mocniej rozpaliły miłość do tańca.

Anna Hajduk