Walentynkowe wieczory w Solskim

W lutym zapraszamy na Walentynkowe wieczory do tarnowskiego teatru. Polecamy komedie „W pokoju obok”, „Śluby panieńskie” oraz spektakl muzyczny „Bądź taka, nie bądź taka” z Karoliną Gibki, nową wokalistką zespołu ex Maanam.

Sarah Ruhl „W pokoju obok” reż. Łukasz Gajdzis – 9 lutego, godz. 19:00, 10 lutego, godz. 16:00, Duża Scena

Akcja „W pokoju obok”, sztuki nominowanej do prestiżowej Tony Awards i nagrody Pulitzera, toczy się blisko gabinetu ginekologa, doktora Givings (Ireneusz Pastuszak). Jego żona, Catherine (Matylda Baczyńska), próbuje poradzić sobie nie tylko z malutkim dzieckiem, ale też z mężem, który nie potrafi okazywać swoich uczuć. Sytuację komplikuje pojawienie się poszukującej terapii pary – cierpiącej na histerię Sabriny Daldry (Monika Wenta) i jej męża (Jerzy Pal) oraz ciemnoskórej mamki Elizabeth (gościnnie Kamila Ściborek) i artysty-malarza Leo (Piotr Hudziak), liczącego na pomoc w uleczeniu męskiej histerii. Spotkanie w gabinecie lekarza – nad którym pieczę sprawuje pielęgniarka Maggie – doprowadza bohaterów do prawdziwego źródła ich problemów, których nie uda się uleczyć wibratorem: pytań o to, kto kogo kocha i czego pragnie w życiu?

Aleksander Fredro „Śluby panieńskie” reż. Wojciech Malajkat – 14 lutego, godz. 19:00 oraz 16, 17 lutego, godz. 18:00, Duża Scena

Jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Śluby panieńskie” to zabawna, lekka i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Nieśmiertelna tematyka bawi do łez i obnaża niezmienność ludzkich postaw w obliczu porywów serca.

Spektakl został laureatem Nagrody Publiczności podczas XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2018.

Joanna Satanowska „Bądź taka, nie bądź taka” – 14, 15 lutego, godz. 19:00, Mała Scena

„Bądź taka, nie bądź taka” to spektakl muzyczny, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta. W spektaklu usłyszmy m. in.: „Stoję,stoję, czuję się świetnie”, „Bądź taka, nie bądź taka”, „Oddech szczura”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Jesteśmy ze stali”, „Taczi, tacz”, „Nocny Patrol”, „Boskie Buenos”. Karolina Gibki w lutym 2019 roku została nową wokalistką zespołu ex Maanam.

Ceny biletów:

40 zł normalny

30 zł – grupa powyżej 4 osób

25 zł – grupa powyżej 21 osób

Rezerwacje: 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Serdecznie zapraszamy!

Fot. Paweł Topolski