Urodzinowy gol Sławomira Zubela nie dał Tarnovii nawet punktu

Piłkarze Tarnovii ponieśli drugą porażkę z rzędu, podobnie jak przeciwko Barciczance tracąc trzy gole. Przegrana jest tym boleśniejsza, że to zawodnicy występujący w pasiastych koszulkach otworzyli wynik spotkania. Prowadzenia nie udało się utrzymać i to Bocheński Klub Sportowy wywiózł z Bandrowskiego korzystny rezultat.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla miejscowych. Już w trzeciej minucie egzekwowali oni rzut wolny z dogodnej odległości, jednak strzał minął bramkę. Nie upłynęło wiele czasu, a Pasy objęły prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony wykończył głową Sławomir Zubel wpisując się na listę strzelców. Tym samym sprawił sobie urodzinowy prezent, ponieważ w dniu meczu skończył 40 lat. Bochnianie długo nie potrafili zagrozić bramce Kubika. Dopiero w 34 minucie przeprowadzili składną akcję, która od razu przyniosła wyrównanie. Zdobywcą gola był Ernest Świętek, a jego trafienie zupełnie odmieniło losy konfrontacji. Goście przejęli inicjatywę i jeszcze przed przerwą mogli ponownie skarcić Tarnovię, ale na dobre rozkręcili się dopiero po zmianie stron.

W 56 minucie BKS objął prowadzenie po fantastycznym uderzeniu Dominika Juszczaka z rzutu wolnego. To nie był koniec koncertu gości, a zwłaszcza Świętka, który zasłużył na miano najlepszego piłkarza spotkania. Wychowanek Wisły Kraków w 74 minucie wyłożył piłkę Maciejowi Rogóżowi, który dopełnił formalności zdobywając trzeciego gola. Bochnianie zdobyli jeszcze jedną bramkę, aczkolwiek Marcin Motak nie będzie jej chętnie wspominał, ponieważ było to trafienie samobójcze. Tarnowianie w końcówce próbowali jeszcze sięgnąć przynajmniej po jeden punkt. Kilka razy poważnie zagrozili bramce przeciwników, jednak bez efektu końcowego i murawę opuszczali ze spuszczonymi głowami.

2 września o godz. 17.00 Tarnovia rozegra mecz wyjazdowy przeciwko Olimpii Pisarzowa. Dzień wcześniej o 15.30 Bocheński Klub Sportowy podejmie Glinika Gorlice.

Tarnovia – BKS Bochnia 2:3 (1:1)
1:0 Sławomir Zubel 11′
1:1 Ernest Świętek 34′
1:2 Dominik Juszczak 56′
1:3 Maciej Rogóż 74′
2:3 Marcin Motak (sam.) 84′

Tarnovia: D. Kubik – W. Gucwa (60′ T. Mikoś), M. Baruch, M. Nowak, P. Nowak – B. Tokarczyk (46′ P. Klich), Ł. Wilk (67′ R. Kluska), M. Prokop, W. Kuboń, P. Dydyk (76′ M. Sutkowski) – S. Zubel

BKS Bochnia: Szydłowski – Chlebek, Motak, Mlostek, Rachwalski – Bukowiec, Juszczak, Satoła, Rogóż, Kłusek – Świętek