Tarnowskie siatkarki zaprezentowały się kibicom podczas otwartego treningu

W mocno odmienionym składzie przystąpią do sezonu 2019/20 siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów. Z drużyny, która w minionych rozgrywkach I ligi zajęła IV miejsce odeszło osiem zawodniczek, między innymi: Paulina Głaz, Aleksandra Mikołajewska, Paulina Bałdyga, czy Joanna Sikorska. Klub jednak nie próżnował i wzmocnił się ściągając pod górę św. Marcina: Katarzynę Tkaczyk, Aleksandrę Buczek, Julitę Molendę, Natalię Strózik, Jowitę Jaroszewicz oraz Oliwię Wasiak. W poniedziałek zespół przeprowadził otwarty trening w obecności swoich kibiców.

Na ławce trenerskiej ponownie zobaczymy duet Michał Betleja-Michał Madejski, natomiast za przygotowanie motoryczne odpowiada Przemysław Ryguła.

To jest dopiero początek przygotowań. W tej chwili poznajemy swoje wzajemne oczekiwania, ale mój pierwszy rzut oka na drużynę wskazuje, że dziewczyny bardzo chcą pracować, chętnie przyjmują moje uwagi i są otwarte na zmiany, które proponuję. Na pewno potrzebujemy czasu, żeby ten wysiłek wkładany teraz w przedsezonowe treningi, zaowocował podczas rozgrywek ligowych. Razem z trenerem Madejskim mamy już swoje sprawdzone systemy, które działają co roku i jesteśmy pewni, że również tym razem osiągniemy swój cel – powiedział Michał Betleja.

Z MKS-u Energi Kalisz przyszła przyjmująca Natalia Strózik. Jej największym sukcesem jest srebro Mistrzostw Polski wywalczone w 2017 roku w barwach Budowlanych Łódź.

Do Tarnowa ściągnęły mnie zarówno sprawy osobiste, jak i sportowe. Konsultowałam się z trenerem, dlatego wiem, że mam tutaj szansę na grę w podstawowym składzie. Zespół został mocno przebudowany. Jest parę doświadczony zawodniczek, jest też wiele młodych, ambitnych dziewczyn. Oczywiście na początku jest problem ze zgraniem, trzeba trochę czasu, ale stopniowo wszystko się sklei w jedną całość. Myślę, że zrobimy dobry wynik – powiedziała Natalia Strózik.

Nową rozgrywającą Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów jest Aleksandra Buczek, która do klubu trafiła z pobliskiej Wieliczki. Zawodniczka w 2013 roku sięgnęła po srebro Mistrzostw Polski juniorek i została wyróżniona nagrodą dla najlepszej rozgrywającej turnieju finałowego.

Tarnowski zespół w poprzednim sezonie zajął bardzo wysoką, czwartą lokatę. Dodatkowo do przeprowadzki przekonał mnie trener, który mówił, że będziemy walczyć o wysokie cele. W sierpniu pracujemy nad naszym przygotowaniem fizycznym i motorycznym, a we wrześniu przyjdzie czas na turnieje, podczas których będziemy się już zgrywać w rywalizacji z innymi zespołami – powiedziała Aleksandra Buczek.

Przypomnijmy, że na inaugurację nowego sezonu tarnowska drużyna zmierzy się w derbowym starciu ze Stalą Mielec. Mecz zaplanowano w sobotę 28 września na hali tarnowskiej PWSZ.

Fot. Lidia Jaźwińska/Niezależny Serwis Informacyjny KADR

Adrian Teliszewski