Taniec w deszczu – niezapomniany piknik rodzinny

Piknik rodzinny to doskonała okazja do wspólnego rodzinnego spotkania. Można na nim skorzystać z wielu różnych atrakcji oferowanych przez daną społeczność. Nie może na nim zabraknąć oczywiście występów dzieci. Pikniki są organizowane porą letnią, kiedy jest najcieplej. Tarnów także szczyci się organizowaniem podobnych imprez.

7 lipca br. odbył się XVII piknik rodzinny organizowany na terenie Przedszkola Publicznego nr 8 „Pod stokrotką”. Na przybyłych czekało wiele różnych atrakcji. Na sam początek, w części oficjalnej pikniku, przewidziane zostały występy przedszkolaków. Najpierw wystąpiły najmłodsze grupy, a potem starsze. Była to między innymi grupa „Stokrotek” i „Smerfów”, gdzie dzieci były przebrane w niebieskie ubranka i białe czapeczki. Nie zabrakło także Gargamela z czarną peruką na głowie i kotem-Klakierem w ręce. Dzieci tańczyły głównie tańce nowoczesne, ale nie zabrakło też tańca klasycznego w aranżacji do piosenki Ed Sheeran’a „Pefect”.

Pomimo przelotnych, ale obfitych opadów deszczu, dzieci dzielnie tańczyły zapamiętane układy taneczne. Po nich wystąpił zespół taneczny „EMIKA”  działający przy Pałacu Młodzieży. Wystąpiły tutaj dzieci z młodszej grupy wiekowej ośmiolatków, a także para starsza rocznikowo. Choć w jednej z tańczących par zabrakło partnera, nie przeszkodziło to młodej tancerce w prawidłowym wykonaniu układu. Przez najstarszych tancerzy zostały zaprezentowane tańce takie jak: rumba, cha cha, samba i walc angielski.

Po występach organizowane były zabawy dla dzieci i rodziców, między innymi przeciąganie liny. Przygotowane one zostały przez „Pracownię Jaszczur i  przyjaciele”. Oprócz zabaw grupa zajmowała się także oprawą muzyczną i nagłośnieniem.

Na pikniku nie zabrakło oczywiście obowiązkowego grilla. Dzieci mogły skorzystać z pompowanych atrakcji takich jak zjeżdżalnia, zamek, a także z artystycznego malowania twarzy.

Piknik zorganizowany został przez Radę rodziców i stowarzyszenie Przedszkola Publicznego nr 8 „Pod Stokrotką”, a także przez społeczność tegoż przedszkola. Występy zapowiadała Pani Ewelina Nowoświat-Pater – nauczycielka. Wszystko odbywało się pod okiem Pani dyrektor przedszkola: Małgorzaty Kocik.

Nie można także zapomnieć o loterii, w której można było wygrać wiele różnych nagród. Były to między innymi misie, napoje, świeczki zapachowe, słodycze, puzzle, książeczki oraz zabawki – w tym kręgle. Koszt losu wynosił 5 zł. Dzieci mogły także wejść do wozu strażackiego i radiowozu.

Piknik minął w miłej atmosferze. Po deszczu, który straszył na początku pikniku, wieczorem nie było już śladu.

Anna Hajduk