Tak wyglądał 27. Finał WOŚP w Tarnowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja charytatywna, której głównym celem jest wsparcie finansowe hospicjów dziecięcych oraz  zakup sprzętów specjalistycznych.

13  stycznia odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach tej imprezy zorganizowano wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji. O 16.00 rozpoczął się Koncert Finałowy, na którym zaprezentowały się takie zespoły jak: New Chapter, See you later, Kamil Juszczyk oraz SIQ. Aby się ogrzać można było potańczyć pod sceną albo posilić się gorącym żurkiem z Restauracji Tatrzańskiej, serwowanym przez dziennikarzy radia ESKA. Strażacy z OSP Koszyce objaśniali, jak pomagać osobom w skrajnych przypadkach. Przygotowali specjalny pokaz, podczas którego zaprezentowali,jak powinna wyglądać pierwsza pomoc i w jaki sposób obchodzić się z ogniem w razie pożaru. W czasie trwania imprezy, pod sceną krążyli wolontariusze, zbierający pieniądze.

– Postanowiłam wyjść z ciepłego kąta w domu, by dać coś od siebie innym – mówi jedna z wolontariuszek A to, że komuś dzięki temu mogę pomóc, to nie tylko dobrze dla tych osób, ale również dla mnie.

Podczas trwania koncertu prowadzone były również licytacje, z których środki były przeznaczone na tę akcję.

O 18.40 spod ZSO nr 4 na osiedlu Legionów im. H.Dąbrowskiego wyruszył bieg z pochodniami organizowany przez Stowarzyszenie Sportowe SOKÓŁ, Tarnowski Związek Lekkiej Atletyki, Międzynarodowy Ludowy UKS przy Szkole podstawowej nr 23.

Koncert zwieńczył efektowny pokaz fajerwerków – światełko do nieba – charakterystyczny element obchodów WOŚP. Na koniec miało miejsce symboliczna degustacja tortu od głównego sponsora wydarzeń – piekarni Strusinianka.

W tym roku datki zebrane do puszek zostaną przekazane na sprzęty do szpitali specjalistycznych dla dzieci, których w Polsce jest ponad 50.  

Magdalena Stanula