Futsal Kids Festival czwarty raz zagrał dla WOŚP

Niedziela stała pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która swój koncert dała już 27 raz. Do tej kapeli chętnie dołączyły tarnowskie kluby piłkarskie. Na zaproszenie Metalu spotkały się w hali przy ul. Chemicznej, żeby wspólnie wziąć udział w zbiórce pieniędzy, która sfinansuje sprzęt ratujący życie dzieciom.


To już czwarta edycja Futsal Kids Festival. Mamy tutaj najmłodsze dzieciaki grające w piłkę. Do zabawy zaprosiliśmy nawet trzylatki. W wewnątrz-tarnowskiej rywalizacji biorą udział drużyny Metalu, Tarnovii, Błękitnych oraz Westovii. Są to ekipy, które bawią się z nami od 4 lat i zawsze można na nie liczyć – mówi Piotr Kolbusz, trener grup młodzieżowych Metalu Tarnów.

W przerwach pomiędzy meczami piłkarskimi organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa udostępniła symulator lokomotywy, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły zmierzyć szybkość reakcji za pomocą specjalnym urządzeń sensorycznych. Z kolei trenerzy rozegrali własne spotkanie: Metal kontra pozostałe kluby. Gospodarze wykazali się gościnnością i przegrali 3-5.

Nieodłącznym elementem Futsal Kids Festival są licytacje sportowych gadżetów. Fani mogli zdobyć między innymi: piłkę z podpisem Bartosza Kapustki, koszulkę Metalu z autografem Mateusza Klicha, futbolówkę sygnowaną przez piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a także trykoty Realu Madryt, Chelsea Londyn oraz Manchesteru City. 

Na razie w licytacyjnym pojedynku kibice City pokonali Chelsea. Cały czas zbieramy pieniądze do puszki. Chcemy jak najmocniej wesprzeć WOŚP, ale przecież nie chodzi tutaj o bicie rekordów. Oprócz tego mamy mocno zaopatrzony bufet. Można coś zjeść, napić się soków, kawy, herbaty. Impreza się kręci, dobrze się bawimy – dodaje Piotr Kolbusz.

Przypomnijmy, że stworzona przez Jurka Owsiaka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa od 1993 r. Jej działalność koncentruje się na pomocy dzieciom, choć w ostatnich latach fundacja zbierała również środki na zapewnienie godnej opieki seniorom. Tegoroczna zbiórka zostanie przeznaczona dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas 26 poprzednich finałów WOŚP zebrała prawie miliard złotych, a w tym roku ta granica zostanie przekroczona.