Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek w DK.

Filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdująca się w Domu Kultury Westerplatte (ul. Westerplatte 8a), zaprasza 3 marca o godzinie 11.00 dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. 

Justyna Bednarek jest autorką „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Ukończyła wydział filologii romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Pracowała jako redaktorka pism kobiecych. Wydane w 2015 roku „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” są jej powrotem do literatury dziecięcej – po trzech wierszowanych bajeczkach o skrzacie Lenku, które ukazały się w 2004 roku – i przyniosły autorce kilka nominacji oraz nagród.

W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne”. Rok później do rąk czytelników trafiła natomiast druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Łącznie napisała ponad 50 książek, w tym sześć pozycji z cyklu „Niesamowite przygody skarpetek”.

www.tarnow.pl