Bardzo wyjątkowa i kameralna ekspozycja ku pamięci Barosza Połecia w Galerii TCK.

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę upamiętniającą niedawno pożegnanego, szczególnie przez współtworzone przez niego, twórcze środowisko fotograficzne, Bartosza Połecia. Krótki tytuł wystawy: ON. Jego rozszerzenie zawiera się w poniższych kilku zdaniach wyjaśnienia. 9 lutego o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy, która będzie przedstawieniem materialnego wspomnienia tego, co stworzył ON w ostatnich latach współpracując z naszą instytucją, a wspierając swoje koleżanki i kolegów z TTF.

„Od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do fotograficznego święta. Pięcioro z nas pracowało nad materiałem, który miał być zwieńczeniem drogi prowadzącej do otrzymania artystycznego tytułu Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. Pięć różnych osobowości i pięć wystaw, każda będąca indywidualną wypowiedzią na tematy ważne i bliskie sercu autorek i autora. Życie postanowiło jednak napisać inny scenariusz. Scenariusz smutny i bolesny, którego nikt z nas się nie spodziewał.

27 stycznia odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Bartosza Połecia, naszego kolegę, przyjaciela, człowieka niezwykłego i bliskiego większości z nas. W ostatnich dniach jego przyjaciele napisali wiele pięknych i mądrych słów o Bartku. Warto wracać do tych wypowiedzi bo jest w nich zawarta cząstka prawdy o Nim.

O artyście nietuzinkowym i wielowymiarowym. O fotografie, malarzu i grafiku. Ale także o człowieku wrażliwym, pomocnym, życzliwym i po prostu dobrym.  Idąc za głosem serca pragniemy oddać mu czas i miejsce które czekało na nasze wystawy w Tarnowskim Centrum Kultury. Chcemy przypomnieć jego prace, choćby niektóre, bo stworzył ich bardzo wiele. 

Chcemy podzielić się z innymi Bartkiem jakiego znaliśmy.”

  • Sławomir Długołęcki
  • Bożena Kaczmarczyk
  • Elżbieta Litwora
  • Paulina Michałek
  • Karolina Ruszel

Wystawa czynna od 10 do 24 lutego 2023 roku. Galeria TCK czynna pn.-pt. w godz. 10:00-18:00, sb. w godz. 10:00-17:00. Wstęp wolny.

Marcin Dąbek, Asystent Dyrektora