Reprezentantki Tarnovii skuteczne przed startem ligi

Piłkarki Tarnovii są na ostatniej prostej przed startem ligowego sezonu. Właściwie już w miniony weekend powinny rywalizować w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi, ale na prośbę ekipy Gola Częstochowa mecz został przełożony na wrzesień. Biało-Czerwone jednak nie próżnowały tylko wykorzystały wolny termin do rozegrania sparingu przeciwko grającym o jeden szczebel rozgrywkowy niżej zawodniczkom Trójki Staszkówka/Jelna. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń 6-3.

Tarnowianki szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie, jednak gol kontaktowy wlał wiarę w przeciwniczki popełniające wcześniej bardzo dużo błędów. Warto podkreślić, że padł on bezpośrednio z rzutu rożnego. Trójka doprowadziła do wyrównania wykorzystując stratę zawodniczek w pasiastych koszulkach i ich błąd ustawienia skutkujący prostopadłym podaniem, które zostało skutecznie wykończone. Sensacją pachniało tylko przez chwilę, ponieważ Tarnovia znowu wyszła na prowadzenie po ledwie kilkudziesięciu sekundach i do przerwy utrzymała wynik 3-2. Po przerwie dominacja gospodyń nie ulegała już żadnej wątpliwości. Dwa trafienia dołożyła Katarzyna Białoszewska, tym samym kompletując hattrick. Staszkówka odpowiedziała tylko jednym golem i ostatecznie musiała wrócić spod Góry św. Marcina na tarczy.

Staszkówka to dobry zespół. Przyszły tam dziewczyny z Tuchowa, nie wiem czy tylko gościnnie czy już na stałe. My eksperymentujemy, szukamy różnych rozwiązań, sprawdzamy nowe ustawienia, nowe zawodniczki, stąd kilka błędów w obronie. Trochę zmieniamy system, zmieniamy taktykę, dziewczyny się tego uczą. Nie przychodzi to łatwo, ale myślę że systematycznie będziemy robili postęp – mówi Michał Jarząb trener piłkarek Tarnovii.

Na inaugurację sezonu 2018/19 tarnowianki zmierzą się przy Bandrowskiego z ROW-em Rybnik. Rywalki przegrały swoje pierwsze spotkanie z Wandą Nowa Huta 1-2. Początek konfrontacji 26 sierpnia o godz. 16.00.