IV liga gr. wschód: Unia wygrywa w Brzesku i goni czołówkę

Wygląda na to, że piłkarze Unii Tarnów otrząsnęli się już po szoku z inauguracji i przegranej w Muszynie. W kolejnych dwóch spotkaniach sięgnęli po komplet sześciu punktów i wywindowali się w tabeli na trzecie miejsce. W sobotę pokonali w niezwykle prestiżowej potyczce Okocimskiego w Brzesku 1:0.

Od wielu lat batalie pomiędzy drużynami elektryzowały kibiców obu zespołów. Okocimski jeszcze kilka lat temu z powodzeniem grał na zapleczu Ekstraklasy i był solidną wizytówką naszego regionu. Unia często z zazdrością spoglądała na swojego sąsiada. Kłopoty finansowe sprawiły, że Piwosze musieli wycofać się z rozgrywek drugiej ligi jeszcze w rundzie jesiennej w sezonu 2015/2016. Swoją potęgę próbują budować niejako od podstaw. Od dwóch lat przebijają się wyżej począwszy od ligi okręgowej. W poprzednich latach, w związku z różnicą w poziomach na których grali, drużyny Okocimskiego i Unii spotykały się najczęściej w końcowych rundach Pucharu Polski na szczeblu tarnowskim. W miniony weekend przyszedł w końcu moment, w którym ich drogi skrzyżowały się na niwie ligowej.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Dopiero w drugiej odsłonie zawodnicy jakby przypomnieli sobie, że piłce nożnej chodzi o to, żeby umieścić piłkę w siatce. W 72 minucie plasowanym strzałem po ziemi w długi róg, gola na wagę trzech punktów dla Jaskółek zdobył Mateusz Nowak. Później goście zmarnowali jeszcze przynajmniej dwie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu ( w tym jedną sam na sam). Okocimski starał się jednak odgryzać i w końcówce z całych sił dążył do wyrównania. Gospodarze mieli choćby rzut pośredni w polu karnym tarnowian, ale jeden z piłkarzy uderzył fatalnie, posyłając piłka wysoko nad poprzeczką. Rezultat nie uległ zmianie i Jaskółki mogły się cieszyć z wywiezienia z trudnego tereny pełnej puli.

Jedynymi niepokonanymi ekipami w lidze są tylko Barciczanka i Poprad. Tuż za ich plecami, czekając na potknięcia czai się już Unia. Tarnovia po dotkliwej porażce w Barcicach spadła na dziewiątą lokatę. W najbliższy weekend drużyny z Tarnowa zagrają na swoich boiskach. “Pasy” podejmą w sobotę o godz. 14 z Bocheński KS, natomiast “Jaskółki” trzy godziny później na Stadionie Miejskim ugoszczą Lubań Maniowy.

III kolejka – wyniki

Dunajec Zakliczyn 0-2 Limanovia Limanowa
Orkan Szczyrzyc 0-0 LKS Szaflary
Poprad Muszyna 2-0 GKS Drwinia
Watra Białka Tatrzańska 5-4 Sandecja II Nowy Sącz
Okocimski KS Brzesko 0-1 Unia Tarnów
Lubań Maniowy 0-3 Glinik Gorlice
Barciczanka Barcice 3-0 Tarnovia Tarnów
Bocheński KS 3-2 Olimpia Pisarzowa