Przyznanie kolejnych pieniędzy dla tarnowskich klubów sportowych.

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w ubiegłym roku, zaakceptowano wsparcie finansowe dla tarnowskiego sportu. Kluby działające w zakresie piłki nożnej, futsalu, piłki ręcznej, piłki siatkowej, koszykówki, lekkiej atletyki i wspinaczki sportowej, kwalifikują się w transzy, której kwota wynosi 450 tysięcy złotych. Dokładnie takie dyscypliny sportowe rekomendowała Komisja Sportu tarnowskich radnych.

Jak zaznaczyła Agnieszka Kawa, zastępca prezydenta Tarnowa – powinno dbać się o ogromne potrzeby wspomagania kultury fizycznej w czasach lockdownu. Przypomnieć także należy ostatnie sukcesy sportowców z naszego regionu jak: awans do ekstraklasy futsalistek Tarnovii czy czwarte miejsce zajęte w Mistrzostwach Polski juniorów w piłce ręcznej przez drużynę MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tego rodzaju wyróżnienia powinny stać się zachętą dla młodych ludzi do uprawiania aktywności oraz realizacji swoich sportowych pasji. 

Swojego zadowolenia nie kryją radni, którzy liczą na sprawiedlie rozdysponowanie zaproponowanych pieniędzy. W głównej mierze będą one pomocne w dalszej promocji i wsparciu klubów pracujących z młodzieżą i dziećmi. Jak mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Janas. – Oczywiście cieszymy się z tego, że w budżecie znalazły się dodatkowe środki na sport. Te 450 tysięcy podzielone będzie na sport kwalifikowany oraz sport dzieci i młodzieży. Kwota ta dodatkowo służyła będzie podmiotom sportowym działającym w naszym mieście. Na pewno nie są to środki, które zaspokoiłyby oczekiwania naszych klubów, ale mamy nadzieję, że nie są to ostatnie w tym roku pieniądze przeznaczone na sport.

Następne wydatki wspierające sport w naszym mieście będą dotyczyć inwestycji w infrastrukturę ośrodków sportowych i rekreacyjnych, zaplecza sportowego szkół, czy prowadzenie klas sportowych.

źródło/www.tarnow.pl