Prawie pół kilograma amfetaminy i marihuany zabezpieczyli tarnowscy policjanci

Po raz kolejny tarnowscy policjanci udowodnili, że nie odpuszczą dealerom narkotykowym. Tym razem zupełnie zaskoczony mieszkaniec województwa pomorskiego „wpadł” z amfetaminą i marihuaną.

Tarnowscy, niemundurowi policjanci po raz kolejny nie dopuścili do rozprowadzenia narkotyków w Tarnowie oraz powiecie. Zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoim samochodzie mieli nieco ponad czterysta gramów marihuany oraz substancji psychoaktywnych.

Do zatrzymania przestępców doszło pod koniec lipca na terenie miasta. Na jednym z parkingów spotkali się sprzedawca oraz odbiorca narkotyków. Gdy mężczyźni ustalali warunki transakcji, zajęci jej szczegółami, nie zauważyli nawet stojących obok ich samochodu policjantów po cywilnemu. Zupełnie zaskoczeni nawet nie podejmowali próby ucieczki lub odrzucenia narkotyków.

Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu. Kierowca to 40-letni mieszkaniec północnej części kraju, pasażer to dwudziestoletni tarnowianin. Przy zatrzymanych oraz w samochodzie policjanci zabezpieczyli niespełna pół kilograma marihuany oraz amfetaminy. Narkotyki te zostały zabezpieczone do prowadzonego postępowania karnego.

Obaj mężczyźni odpowiedzą z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przed tarnowskim sądem, który zdecyduje o wysokości karny.

Inf. tarnow.policja.gov.pl