Pomysł tymczasowej kładki nad Dunajcem w Ostrowie.

Starostwo Powiatowe zwróciło się do Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina w sprawie uruchomienia rezerw strategicznych w celu budowy w Ostrowie tymczasowej przeprawy. Głównie dla pieszych i rowerzystów, ale być może też dla samochodów osobowych do 3,5 tony.

W piątek, po rozmowach z wojewodą, starosta tarnowski Roman Łucarz wysłał list do Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina z prośbą o uruchomienie rezerw strategicznych w celu budowy w Ostrowie tymczasowej kładki. – Chodzi o możliwość przejścia przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Roman Łucarz. – Nie wiemy, czy będzie to technicznie możliwe. Muszą to stwierdzić eksperci z Akademii Technicznej. Wtedy będziemy mogli przystąpić do dalszych prac. Jeśli decyzja Ministerstwa Aktywów Państwowych będzie pozytywna, kładka miałaby być wykonana w trybie pilnym.

W planach jest również uruchomienie jeszcze przed świętami szynobusu na trasie Bogumiłowice – Tarnów, a także dowóz autobusami mieszkańców do kursów autobusowych Voyagera i na dworzec PKP w Bogumiłowicach. – Voyager zmienił trasę. Wycofał się z trasy Tarnów – Mościce – Wierzchosławice, gdzie wjeżdżał na autostradę. W tej chwili porusza się trasą Tarnów – Wojnicz – Brzesko i tam będzie wjeżdżał na autostradę. Obecnie robimy rozpoznanie, czy możliwy jest dowóz z gminy Wierzchosławice do stacji Bogumiłowice oraz do Wojnicza, gdzie Voyager ma się zatrzymywać. – mówił wicestarosta, Jacek Hudyma.

W sobotę wniosek o budowę w Ostrowie mostu wojskowego zapowiedział złożyć także Władysław Kosiniak-Kamysz, tyle że do Ministra Obrony Narodowej.

źródło : www.tarnow.net.pl