Plac zabaw na Osiedlu Westerplatte.

Na osiedlu Westerplatte powstaje nowy plac zabaw. Modernizowane są także boiska do piłki nożnej oraz siatkówki.

W zeszłym roku mieszkańcy wybrali 5 projektów i dwa z nich dotyczyły osiedla Westerplatte. Głosować można było za pomocą internetowego formularza jak i przy użyciu Tarnowskiej Karty Miejskiej Premium.

Na projekt dotyczący kontynuacji rozbudowy Parku Westerplatte, zagłosowało 615 mieszkańców. Projekt obejmował budowę platformy widokowej i oświetlenia, a także posadzenie krzewów i drzew, które będą „zielonymi płucami Tarnowa”.

„Nowe boiska i plac zabaw na Westerplatte”, to projekt, który przewiduje powstanie dwóch nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk sportowych oraz bezpiecznego placu zabaw. Na ten projekt zagłosowały 472 osoby. Inwestycja została jednak podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie zmodernizowane będzie istniejące już boisko do piłki nożnej. Koszt robót to 410 tyś. zł. Polegać one będą na drenażu, podbudowie i wyłożeniu sztucznej trawy, położeniu kostki brukowej. Zostanie zakupione i zamontowane wyposażenie sportowe. Przy boisku pojawią się ławki, a także kosze na śmieci.

Kolejnym etapem będzie przebudowa boiska do siatkówki, ten etap będzie obejmuje też budowę placu zabaw za Przedszkolem nr 24. Plac zabaw przeznaczony będzie głównie dla najmłodszych dzieci, dlatego wyłożona zostanie bezpieczna, piaskowa nawierzchnia. Huśtawki, huśtawki wagowe, piaskownica, bocianie gniazdo, a także piracki statek ze zjeżdżalniami, te i więcej atrakcji pojawią się w nowym obiekcie dla maluchów. Podobnie jak we wcześniejszym etapie, tu też zostaną zamontowane ławeczki i kosze na śmieci. Mieszkańcy Tarnowa z niecierpliwością czekają na zakończenie robót budowalnych.    

Zdjęcie : źródło wikimapia.org