Zwycięstwo “Jaskółek”

We wczorajszym spotkaniu czwartej kolejki IV ligi małopolskiej grupy wschodniej tarnowska Unia pokonała Wierchy Rabka Zdrój 3:0. Bramki dla Gospodarzy zdobyli : Artur Biały, Mateusz Nowak i Łukasz Popiela.

Tarnowianie od pierwszych minut starali się dominować na boisku. Grali rozważnie w bloku defensywnym i od czasu do czasu stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Nie przynosiło to jednak żadnego efektu i gdy wydawało sie, że I połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym, Artur Biały zdobył bramkę dającą prowadzenie tarnowianom. W drugiej połowie Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a ich przewaga stawała się coraz bardziej wyraźna. Co prawda drużyna z Rabki Zdroju kilkakrotnie groźnie kontratakowała jednakże bramkarz tarnowskiej Unii spisywał sie znakomicie. Wreszcie po kolejnej akcji tarnowian i wrzutce w pole karne Mateusz Nowak zdobył drugą bramkę dla drużyny Unii Tarnów. W końcówce meczu trzecią barmkę dla Gospodarzy zdobył Łukasz Popiela. W meczu przeciwko Wierchom debiutancki występ w drużynie Jaskółek zanotował Martun Abovyan. Ten 25 letni ormiański obrońca trafił do drużyny Unii z FK Ryazan.

Dzięki zdobytym trzem punktom tarnowianie awansowali na piątą pozycję i tracą dwa punkty do lidera IV ligi. Jaskółki kolejne spotkanie rozegrają w środę, a ich rywalem będzie ekipa Wolanii Wola Rzędzińska.

Unia Tarnów – Wierchy Rabka Zdrój 3:0 (1:0)

Unia: Lisak – Malisz (60 Orlik), Witek, Węgrzyn – Adamski, Ostrowski, Nowak, Nytko (80 Popiela) – Vorobei (80 Abovyan), Biały (85 Sumara), Wardzała (65 Tyrka)

Wierchy: Stryczula – Derek, Jędrzejowski (88 Wróbel), Zenon, Jurzec (75 Matysiak), Czubin (75 Waksmundzki), Świerzbiński, Kościelniak (63 Świder), Misiura (80 Saleh), Pazurkewicz, Ciećko

Żółte kartki: Nytko

Zdjęcie : źródło ZKS Unia Tarnów