„Od nocy do nocy” – koncert Joanny Aleksandrowicz

W sobotni wieczór w tarnowskim Amfiteatrze Letnim po raz kolejny rozbrzmiała muzyka. Licznie przybyła publiczność miała okazję wysłuchać niezwykłego koncertu filmowo-musicalowego w wykonaniu równie niesamowitej wokalistki, Joanny Aleksandrowicz oraz jej zespołu. Występ zatytułowany Od nocy do nocy to powrót do najpiękniejszych utworów musicalowych zarówno polskich, jak i światowych, a także wielu aranżacji filmowych. Ponadczasowe kompozycje, nastrojowy klimat oraz ogromny talent artystki pozwoliły gościom na spędzenie niezapomnianego wieczoru w rytmach prawdziwych przebojów.

Joanna Aleksandrowicz jest znana jako młoda, pewna siebie i pełna pasji artystka muzyczna pochodząca ze Zduńskiej Woli. Wokalistka ma na swoim koncie nie tylko wiele znakomitych koncertów, ale także sporo ról aktorskich – filmowych i serialowych. Rozpoczęła swoją karierę dość wcześnie, bo już w wieku 16 lat. Jej fantastyczne występy odgrywane były na terenie całej Polski, ponieważ pojawiła się na scenie wielu teatrów, między innymi Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Roma w Warszawie, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie do tej pory można oglądać ją w spektaklach. Jej karierze aktorskiej towarzyszy także współpraca ze znanymi polskimi reżyserami, takimi jak Wojtek Smarzowski czy Marek Koterski.

Jak sama mówi o sobie, uważa, że posiada „duszę z minionej epoki”, co w charakterystyczny sposób widoczne jest podczas jej koncertów muzycznych oraz definiuje ją jako artystkę wyjątkową. Miłość do zawodu, godna podziwu pasja, profesjonalność oraz zaangażowanie to cechy, którymi kieruje się przy dalszym rozwoju swojej kariery, a także przy zdobywaniu doświadczenia zarówno artystycznego, jak i życiowego.

Warto także nadmienić, że jej pierwszy koncert filmowo-musicalowy został zrealizowany we współpracy z członkami zespołu Varius Manx w 2015 roku. Od tego czasu wokalistka regularnie pojawia się na scenie wraz ze swoim własnym zespołem, w skład którego wchodzą muzycy: Marcin Jagiełło, grający na fortepianie, Tomasz Cyranowicz odpowiedzialny za gitarę basową oraz perkusista Patryk Sowała.

Wszyscy razem w bardzo rzetelny i staranny sposób przykładają się do swojej pracy i łączą swoją muzyczną pasję, tworząc przy tym idealnie dopracowane występy zarówno pod względem technicznym, jak i kompozycyjnym. Ogrom emocji przekazywanych poprzez ciekawe wykonania utworów, a także wartości zawarte w ich tekstach są kolejnymi elementami, które rzutują na sukces zespołu. W rezultacie ich pracy powstał poruszający projekt zatytułowany „Od nocy do nocy”, którego tarnowska publika mogła wysłuchać podczas wczorajszego wieczornego koncertu.

Na czas trwania występu scena Amfiteatru Letniego została wypełniona dźwiękami najpiękniejszych polskich oraz zagranicznych utworów musicalowych. Przybyli goście mieli możliwość wysłuchania takich przebojów jak na przykład „Jeszcze raz Vabank” autorstwa Henryka Kuźniaka, „Zagraj Antoś tango”, „Odkryjemy miłość nieznaną” Alicji Majewskiej oraz „The Winner Takes It All” szwedzkiego zespołu ABBA. Nie zabrakło także ukłonu w stronę mieszkańców Tarnowa w postaci wspólnego wykonania kultowego utwór „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko.

Niepowtarzalny klimat wieczoru był efektem niezwykłej pasji, jaką dysponuje główna artystka zespołu — Joanna Aleksandrowicz oraz miłości do muzyki, którą pokazała na scenie podczas swojego występu. Dodatkowo jej charyzma, olbrzymi wdzięk i troska o zgromadzoną publikę zapewniły wszystkim obecnym miło spędzony czas w przyjemnej atmosferze Amfiteatru Letniego.

Wszystkim chętnym przypominamy także, że w tym roku w programie tarnowskiego Amfiteatru Letniego przewidzianych jest mnóstwo innych ciekawych wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy.

Jagoda Dudczak