Rysy pokonane. Cztery gole piłkarek Tarnovii

Swoje dziewiąte zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach odniosły zawodniczki Tarnovii. Tym razem w pokonanym polu zostawiły ekipę Rysów Bukowina Tatrzańska. Była to druga wiktoria odniesiona w tym sezonie ligowym przeciwko Góralkom. Mimo zdecydowanego naporu gospodyń, swoją wyższość potwierdziły one dopiero w ostatnim kwadransie zawodów.

Pierwsze fragmenty spotkania stały pod znakiem ataków piłkarek z Tarnowa. Brakowało im jednak ostatniego celnego podania, które stworzyłoby klarowną okazję do zdobycia bramki. Sporo prób podopieczne Michała Jarząba podejmowały strzelając z dystansu jak Gabriela Krawczyk, bądź wrzucając futbolówkę z bocznych sektorów boiska. Po jednym z takich zagrań Agnieszka Derus była bliska otworzenia wyniku. Jej główka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Z kolei w 31 minucie z dystansu kopnęła Klaudia Gajdur, lecz piłka znowu minęła cel. Chwilę później było już 1-0. Derus prostopadłym podaniem uruchomiła Katarzynę Białoszewską, a ta pokonała bramkarkę Rysów.

Druga połowa dla gospodyń zaczęła się od niespodziewanej straty gola. Przeciwniczki zdobyły go bezpośrednio z rzutu wolnego. Tarnowianki odpowiedziały również po stałym fragmencie gry. Gabriela Krawczyk idealnie dośrodkowała na głowę Karoliny Stańdo, a ta ponownie dała swojemu zespołowi prowadzenie. Nie na długo jednak, ponieważ Rysy wykorzystały nieporozumienie w formacji defensywnej ekipy z Bandrowskiego, tym samym doprowadzając do stanu 2-2. Trzy punkty zostały pod górą św. Marcina za sprawą udanej końcówki spotkania w wykonaniu miejscowych. W 78 minucie Gabriela Gębica dostała dobre podanie od Katarzyny Białoszewskiej i skierowała piłkę do siatki. Natomiast w doliczonym czasie Tarnovia przypieczętowała sukces, za sprawą akcji wykończonej przez Karolinę Kopacz.

Kolejny mecz tarnowianki rozegrają na wyjeździe przeciwko zamykającemu tabelę Sokołowi Kolbuszowa Dolna. Start rywalizacji w przyszłą niedzielę zaplanowano o godz. 16.00. Jesienią przy Bandrowskiego rywalki niespodziewanie wygrały 1-0.

Tarnovia – Rysy Bukowina Tatrzańska 4-2 (1-0)

1-0 Katarzyna Białoszewska 37′

1-1 Maria Nowak 47′

2-1 Karolina Stańdo 70′

2-2 Anna Jurkowska 74′

3-2 Gabriela Gębica 78′

4-2 Karolina Kopacz 90′