Czy oni naprawdę się nie lubią? Nieprzyjaciele zagrali w Browarze Tarnowskim

W czwartek, 28 czerwca o godz. 19.30 w Browarze Tarnowskim przy Rynku 10 wystąpił piękny i młody duet Nieprzyjaciele.

Zespół składa się z gitarzysty i wokalistki, którzy lubią sięgać do rockowo-popowych gatunków. Chemia pomiędzy występującymi podczas koncertu była wręcz namacalna. Widać, że nie byli oni obecni jedynie dla publiczności, ale również i dla samych siebie. To, że potrafili stworzyć razem muzykę, sprawiało im niezaprzeczalną przyjemność.

Gramy razem już około roku. Zaczynaliśmy jako trio, wraz z Kubą Juchą. Wybierając kawałki kierujemy się przede wszystkim sercem. Mamy podobny gust muzyczny, więc wszelkiego rodzaju rozterki są nam obce – mówią Milena Łącka i Dominik Fitrzyk.

Mają już dwie autorskie piosenki, które zagrali po raz pierwszy podczas Wojewódzkiego Przeglądu Talentów organizowanego przez I LO w Tarnowie. W jury zasiadali m.in. Krzysztof Borowiec i Wojtek Klich.

Było nam bardzo miło, że zostaliśmy docenieni przez znawców i to było super doświadczenie przyznaje Milena Łącka.

Nasze autorskie numery będą ewoluować, a skład Nieprzyjaciół z biegiem czasu powinien się rozrosnąć. Chcielibyśmy pracować z muzykami, którzy podobnie jak my, będą starali się grać sercemObecnie mamy w składzie basistę, Łukasza Banasia, który gra również w zespole See You Later – dodaje Dominik Fitrzyk. 

29 czerwca Nieprzyjaciele wystąpią w Radłowie jako Snow Sound. Jest to projekt coverowy, w którym wspólnie z nimi zagrają: Tomek Stec, Andrzej Połeć i Bartek Kruk.

Magdalena Stanula