Mateusz Klich strzela, Leeds United gromi. Tarnowianin powołany do kadry Polski

Kolejny udany występ w barwach Leeds United zanotował Mateusz Klich. Tarnowianin w 14 minucie wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka, pewnie zwyciężając Reading 3-0. Wychowanek Tarnovii zrewanżował się zatem Jerzemu Brzęczkowi za powołanie do kadry Polski, które zostało ogłoszone kilka godzin przez spotkaniem na Madejski Stadium.

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa meczu Klich wykorzystał podanie z prawej strony i płaskim strzałem z okolic 11 metrów pokonał bramkarza Reading. Pawie kontynuowały skuteczną grę. W 21 minucie Emiliano Martinez ponownie wyciągał piłkę z siatki, tym razem po kopnięciu Pablo Hernandeza. Futbolówka przekroczyła linię bramkową odbijając się wcześniej od słupka. Jeszcze przed przerwą Hiszpan ustalił wynik rywalizacji fenomenalnym strzałem z dystansu. Dla 28-letniego pomocnika z Polski gol przeciwko Reading był ósmym trafieniem w tym sezonie. Ma on również na koncie siedem asyst.

Po zdobyciu trzech punktów Pawie wróciły na fotel lidera Championship, choć ekipa Norwich City ma rozegrany o jeden mecz mniej. Bezpośredni awans do Premier League uzyskają dwa najlepsze zespoły, natomiast cztery kolejne stoczą dodatkowy bój w play-offach, o ostatnią pozycję zapewniającą promocję do grona 20 najlepszych piłkarskich drużyn Anglii i Walii. Leeds w sobotę podejmie Shefield United, które również zgłasza wysokie aspiracje, a do piłkarzy Marcelo Bielsy traci tylko dwa punkty.

W tym miesiącu Klich będzie miał również okazję do zaprezentowania się w biało-czerwonej koszulce z orłem na piersi. Polacy rozpoczynają bowiem eliminacje do Mistrzostw Europy 2020. 21 marca podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się na wyjeździe z Austrią, natomiast trzy dni później przed własną publicznością spróbują ograć Łotwę. Do tej pory tarnowianin zaliczył 15 meczów pierwszej reprezentacji, podczas których strzelił dwa gole.