Modernizacja placu Kazimierza wkracza w ostateczną fazę

W bieżącym tygodniu powinien rozpocząć się drugi etap modernizacji placu Kazimierza, obejmującej ulicę Katedralną na odcinku od ulicy Kapitulnej do płyty Rynku.

Remont placu Kazimierza wystartował latem 2018 roku, zaś prace zostały podzielone na dwa etapy. Takie rozwiązanie pozwoliło utrzymać prawidłową komunikację w centrum miasta. Pierwszym etapem prac była wymiana płyty placu, której towarzyszyła przebudowa ulicy Katedralnej na odcinku od Rynku do ulicy Kapitulnej. Nastąpił jednak pewien poślizg, bowiem ten etap miał zakończyć się planowo wraz z końcem ubiegłego roku, ale prace archeologiczne wydłużyły remont. Ostateczny termin zakończenia modernizacji placu Kazimierza ustalono na 24 maja 2019 roku.

Prace postępują zgodnie z planem. Oczywiście, ich przebieg jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Mam nadzieję, że uda się je zakończyć w drugim kwartale tego roku – mówi Tomasz Mróz, kierownik Działu Realizacji Inwestycji i Remontów Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

W tym tygodniu powinna ruszyć przebudowa ulicy Katedralnej. Prace również będą wykonywane etapami, żeby nie zakłócić komunikacji. Pod pasem jezdnym i chodnikami zostanie wykonana nowa podbudowa, a także dojdzie do wymiany rur odwodnienia na tym odcinku. Kolejnym krokiem będzie położenie nowej nawierzchni od strony ulicy Wałowej. Za pomocą czarnego granitu ostanie również odtworzony zarys Bramy Krokowskiej. Modernizacja obejmie blisko 775 metrów kwadratowych jezdni oraz przeszło 580 metrów kwadratowych chodnika. Przewidywany koszt prac to ok. 3 miliony złotych.

Remont placu Kazimierza i ulicy Katedralnej jest częścią projektu – „Nowe przestrzenie zdarzeń”.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej UMT