Kto dokończy remont Skweru na ulicy Wałowej?

Tyle planów i pomysłów. Ale niestety i tu roboty budowlane zostały wstrzymane. Niestety prace przy Multimedialnym Centrum Artystycznym oraz placu obok półbaszty przy ul. Wałowej w Tarnowie zostały wstrzymane. Głównym problemem  miasta jest wyłonienie nowego wykonawcy. Na dzień dzisiejszy wybrano tylko dwa przetargi, ale oferty, które wpłynęły przekraczają kwotę, która została zabezpieczona na ten cel w budżecie.

Ostatnie poprawki były zaplanowane na koniec 2018 roku. Od początku pojawiały się problemy, a finalny termin prac stale przesuwano. Wykonawca wielokrotnie był wzywany przez miasto o naniesienie zmian wykonawczych. Problemy są wciąż z nawierzchnią na placu i z izolacją w piwnicach po dawnej winiarni, które będą najważniejszym elementem Multimedialnego Centrum Artystycznego. Firma zażądała od miasta pieniędzy za dodatkową prace, ale urzędnicy jednak nie zgodzili się i automatycznie odstąpili od umowy.

Nowy wykonawca potrzebny od zaraz. Po inwentaryzacji prac w czerwcu br. został ogłoszony przetarg, by wyłonić nowego wykonawcę. Jego zadaniem będzie przede wszystkim nie tylko dokończyć remont, ale również  poprawić to co źle zostało wykonane. Oferta, która wówczas wpłynęła wynosiła 1 mln 330 tys. zł, podczas gdy miasto ma zaplanowane na ten cel około 480 tysięcy złotych. W drugim przetargu oferowana kwota wyniosła 1 mln 170 tys. zł. 

Czy miasto dojdziew końcu do porozumienia z jakąś firmą i inwestycja ujrzy światło dzienne? Pozostaje nam tylko czekać.

Iga Sady