Konferencja „Hotelarz – człowiek z pasją” w ZSEO Tarnów.

W ostatnim tygodniu lutego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie miało miejsce święto hotelarzy. Kilkudniowe obchody zwieńczyła konferencja „Hotelarz – człowiek z pasją”, która ze względu na panującą sytuację odbyła się w piątek 26 lutego formie zdalnej.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie ZSEO kształcący się w klasach o profilu hotelarskim, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście. W myśl hasła przyświecającemu całemu wydarzeniu – „Naszych hotelarzy szkolą najlepsi!” – prelegentami byli przedstawiciele branży hotelarskiej na szczeblu lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym: pani Joanna Dobroś –­ wiceprezes Hotelu Tarnovia***, pani Dorota Nidzgorska-Mazonik – dyrektor generalna Hotelu Arłamów****, pan Michał Sitek – specjalista ds. controllingu w Hotelu Arłamów****, pan Wojciech Mroczka – MICE koordynator w  Hotelu Arłamów**** i pani Ewa Pikul – asystentka managera służby pięter w Park International Hotel**** w Londynie.

Eksperci w swoich wystąpieniach poruszyli m.in. temat struktury organizacji hotelu jako miejsca pracy, skupili się na charakterystyce kolejnych stanowisk, opowiedzieli o możliwościach zatrudnienia w innych krajach, a także podkreślili istotność zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Goście odpowiedzieli również na serię pytań uczniów dotyczących m.in. wymagań oraz kompetencji kandydatów na poszczególne stanowiska i wyzwań związanych z organizacją niektórych wydarzeń odbywających się na terenie hotelu. Nie zabrakło także porada i wskazówek, które powinny pomóc młodym osobom pragnącym w przyszłości podjąć pracę w zawodzie hotelarza.

– Spotkanie z ekspertami niewątpliwie urozmaiciło edukację uczniów i było dobrym rozwinięciem proponowanej obecnie przez szkołę nauki w formie zdalnej – mówi Marta Lech, koordynatorka konferencji, a na co dzień nauczycielka przedmiotów zawodowych w tarnowskim ZSEO. – Wykłady utwierdziły młodzież w tym, że zawód hotelarza jest interesującym i perspektywicznym wyborem, ale wymaga jednocześnie ogromu pracy i poświęcenia.

Wydarzenie związane było z promocją zawodu oraz kierunku kształcenia – technik hotelarstwa – jaki znajduje się w ofercie ZSEO Tarnów.