Do Płocka po cenne doświadczenie.

Grupa Azoty SPR Tarnów rozegra w piątek, 5 marca wyjazdowy mecz w ramach 16. serii PGNiG Superligi z trzecią drużyną w ligowej tabeli, Orlen Wisłą Płock. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 i będzie transmitowane na żywo. 

Po pewnym zwycięstwie z SPR Stalą Mielec w 15. serii PGNiG Superligi tarnowian czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie – na wyjeździe zmierzą się drużyną Orlen Wisły Płock, która w krajowej lidze w tym sezonie poległa zaledwie dwukrotnie, dobrze radzi sobie także w europejskich pucharach.

Nie ma się co oszukiwać – o zwycięstwo będzie trudno, choć zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów w przeszłości nie raz pokazali, że potrafią powalczyć nawet z dużo silniejszym przeciwnikiem. Wygrana w derbowym spotkaniu ze Stalą Mielec znacznie poprawiła sytuację w tabeli i pozwoliła zdjąć presję z zawodników – być może dzięki temu w piątek zobaczymy ciekawe spotkanie i zaciętą walkę obu drużyn. Lekką presję, choć w pozytywnym tego słowa znaczeniu może natomiast odczuwać najlepszy strzelec drużyny z Tarnowa, Rennosuke Tokuda, który w tym sezonie PGNiG Superligi ma na swoim koncie 97 bramek i na pewno chciałby przekroczyć „setkę” właśnie w meczu z „Nafciarzami”.

Zawodnicy Orlen Wisły Płock pozostają w świetnej formie – w lutym rozegrali łącznie aż 9 spotkań w Superlidze oraz w europejskim pucharze EHF, z czego tylko jedno zakończyło się porażką. Gospodarze piątkowego spotkania mają w swoich szeregach wielu skutecznych zawodników, z czego na największą uwagę do tej pory zasłużyli sobie Niko Mindegia, Zoltan Szita oraz Michał Daszek – łącznie w tym sezonie superligi udało sim się zdobyć aż 143 bramki. W ostatnim ligowym meczu rozegranym przez drużynę z Płocka Górnik Zabrze poległ 9 bramkami, a przez cały mecz udało mu się oddać 18 celnych trafień do bramki rywala.

Podopiecznych Patrika Liljestranda czeka ciężki mecz, jednak przetarcie z trudniejszym przeciwnikiem może okazać się ważnym doświadczeniem przez zbliżającym się półfinałem PGNiG Pucharu Polski, który tarnowianie rozegrają w ciągu najbliższych 2 tygodni. Start piątkowego spotkania z Wisłą Płock zaplanowany jest na godzinę 17. Na transmisję na żywo zapraszamy na platformę Emocje.tv.

Natalia Fronk