Niezapomniane spotkanie z Lucyną Olejniczak – autorką bestsellerowej powieści “Kobiety z ulicy Grodzkiej”

Żyjemy w ciągłym pośpiechu, nie mając na nic czasu. Może warto zadać sobie parę pytań –  jak często odkładamy rzeczy, które lubimy? Ile razy w ciągu życia pojawia się myśl: „potem będzie na to czas”? Liczymy, że kiedy przyjdzie emerytura i nie będzie trzeba codziennie rano wstawać wcześnie z łóżka, będziemy mieli mnóstwo wolnego czasu. Tak też myślała pani Lucyna Olejniczak, obecna pisarka, niegdyś laborantka. Obecnie dobrze wie, że pomimo przejścia na emeryturę czasu nadal jest mało. Jednak to nie znaczy, że się poddaje. Spełnia swoje marzenia i to w bardzo dobrym stylu. Wydano już 10 książek jej autorstwa, wśród nich pięć tomów sagi uznanych za bestsellery i sprzedanych w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Lucyna Olejniczak to krakowska pisarka, która wydała już kilka swoich książek, m. in. sagę „Kobiety z ulicy Grodzkiej”.   W ubiegły  czwartek 9 maja br. odwiedziła tarnowską Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego. Na spotkaniu autorskim pisarka opowiadała jak wyglądała jej historia z pisaniem.

Pierwszą książką, jaką napisała autorka była „Opiekunka”. Jak opowiadała – jest to historia oparta na faktach, którą rzeczywiście przeżyła. Pisarka opowiedziała na spotkaniu historię z jej wyjazdu do Ameryki, na podstawie którego powstała właśnie ta książka. Czytelniczki z zadowoleniem znajdowały w tym opowiadaniu fragmenty przeczytane w książce. Największą jednak popularnością cieszy się Saga Lucyny Olejniczak, której ostatnią część autorka obecnie pisze. Akcja rozgrywa się w XIX-wiecznym Krakowie. Nie zabrakło pytań dotyczących pracy autorki nad tymi częściami. Jak zdradziła – na początku miała to być trylogia, jednak dzięki prośbom czytelniczek zaczęły powstawać kolejne tomy. Obecnie autorka chce już zakończyć cały cykl sagi ostatnią szóstą częścią, która dzieje się w czasach współczesnych.

Pani Lucyna Olejniczak pragnie zwrócić również uwagę na molestowanie dzieci w domach. Jak mówiła: „Wiele osób nie chce o podobnych historiach czytać, broniąc się stwierdzeniem, że jest się na takie tematy zbyt wrażliwymi. Jednak gdy tak jedna i druga, i trzecia osoba mówi, to temat jest przemilczany, bo kto wtedy zwróci uwagę na dany temat?”. Pisarka pragnie dotrzeć do opinii publicznej i zwrócić uwagę na ten problem. Tak też powstała „Księżniczka”- historia o małej dziewczynce, która za szybko weszła w świat dorosłych.

Mile spędzone w zaciszu biblioteki spotkanie z pisarką potrwało dwie godziny. Czytelniczki podziękowały Pani Lucynie Olejniczak za poświęcony czas i z niecierpliwością czekają na ostatnią część sagi. Książka z tytułem imienia kolejnej bohaterki ma pojawić się w trakcie letnich wakacji.

 

Anna Hajduk