TarnOFFska Przestrzeń Tańca – już niebawem zatańczą tarnowskie ulice

Projekt TarnOFFska Przestrzeń Tańca ma na celu prezentację dorobku artystycznego głównie tarnowskich oraz okolicznych placówek, szkół i zespołów tanecznych. Jego efektem będzie przygotowanie serii krótkich form, które zaprezentowane zostaną w przestrzeni miejskiej Tarnowa przez około 50 tancerzy. Będą to dzieci i młodzież skupiające się wokół różnych instytucji zajmujących się tańcem w Tarnowie.

Pomysłodawczynią projektu jest Karolina Mika – dyplomowana instruktorka tańca współczesnego oraz tancerka krakowskiego Teatru Tańca DF. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadząc zajęcia w młodzieżowym Teatrze Tańca IKA. Prowadzi warsztaty taneczne oraz stałe treningi tańca współczesnego w Tarnowie i innych miastach, przygotowuje grupy młodzieżowe do startów w ogólnopolskich konkursach tanecznych. Doskonali się w technikach: contemporary, jazz, modern jazz, technique modal underground, afro jazz, hip hop new style, popping, locking. Szkoliła się pod okiem znakomitych choreografów (Grzegorz Pańtak, Elżbieta Szlufik – Pańtak, Anna Maria Krysiak, Tomasz Wesołowski, Thierry Verger, Ira Nadia Kodiche, Lionel Amadote, Luciano Di Natale, Jean Claude Marignale, Sarah Sottocasa,  Rasheed, Joyss, Andrea Boge, Jonathan Huor, Viet Dang, Tess Renaud, Nick Pupillo, Chris Xayarath, Roberta Fontana) na warsztatach w Polsce i za granicą (Paryż, USA).

Z inicjatywy Karoliny w 2016 roku powstała w Tarnowie grupa tańca współczesnego działająca przy Studio TANecznik. W grupie tańczą dzieci i młodzież od 10 roku życia. Karolina specjalizuje się w technikach contemporary, modern, modern jazz. Uzupełnieniem zajęć tańca współczesnego jest taniec klasyczny oraz elementy akrobatyki. Bardzo ważną  częścią zajęć jest praca nad świadomością ciała w oparciu o kombinacje taneczne, improwizację oraz pracę w partnerowaniu.

Karolina Mika realizuje swój autorski projekt częściowo dzięki Stypendium Gminy Miasta Tarnowa. TarnOFFska Przestrzeń Tańca jest projektem niezwykle innowacyjnym i kreatywnym, mającym na celu zjednoczenie lokalnego środowiska tanecznego, a także będącym alternatywną formą rozrywki dla mieszkańców miasta.

Finał projektu został zaplanowany na 14 czerwca 2019 roku, jednakże jego forma ciągle się rozrasta i wymaga dodatkowego wkładu finansowego. W związku z tym na portalu zrzutka.pl została utworzona zbiórka na ów cel. Jeśli chcecie wesprzeć to niezwykłe przedsięwzięcie, możecie to zrobić klikając tutaj: TarnOFFska Przestrzeń Tańca – zrzutka.pl.

TarnOFFska Przestrzeń Tańca na Facebooku