Katarzyna Wyszkowska – “Obudź mnie za pięć minut”.

Już w piątek, 16 kwietnia o godzinie 18.30 w imieniu Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, zapraszamy na wyjątkowy wernisaż w formie wirtualnej (na kanale Facebook i YouTube BWA Tarnów), Katarzyny Wyszkowskiej pt. „Obudź mnie za pięć minut”. Część wystawy będzie dostępna w Pałacyku Strzeleckim, a dokładnie w witrynie sklepu BWA, w godzinach jego otwarcia . 

„Obudź mnie za pięć minut” to wystawa Katarzyny Wyszkowskiej – młodej artystki odnoszącej się w swojej twórczości do szerokiego spektrum tematów, między innymi kryzysu klimatycznego, szowinizmu gatunkowego czy wybranych kwestii społeczno-politycznych. Artystka przygląda się narracjom antagonizującym polskie społeczeństwo, odmalowując kalejdoskopowy pejzaż międzypandemicznej współczesności. Na wystawie zobaczymy między innymi instalacje, malarstwo, wideo, fotomontaże oraz ceramikę.
Co się stanie po przebudzeniu? Czy świat będzie wyglądał tak samo?

Katarzyna Wyszkowska – ur. 1994 r. w Tuchowie. Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiowała także na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filozoficznym. Obecnie studentka piątego roku malarstwa krakowskiej ASP, w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Laureatka Grand Prix „VI Salonu Wiosennego” BWA Tarnów (2019). Finalistka 19. edycji Artystycznej Podróży Hestii (2020). 

Wystawa jest nagrodą w konkursie „VI Salon Wiosenny” organizowanym przez BWA Tarnów. Partnerem wystawy: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Projekt finansowany z budżetów Miasta Tarnowa i Województwa Małopolskiego.

kurator: Dominik Kuboń
oprawa graficzna: Joanna Janik