Odbudowa tarnowskiej piłki nożnej!

Wsparcie rozwoju piłki nożnej w naszym mieście nabiera tempa. Właśnie dwa tarnowskie kluby: Unia i Westovia podpisały umowę. Wspólnym celem będzie szkolenie dzieci i młodzieży, którego koordynowaniem zajmie się Unia Tarnów, oraz otwarcie klas Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego dla zawodników innych klubów. Zainteresowanie udziału w przedsięwzięciu potwierdziły już inne tarnowskie organizacje sportowe, promujące ten rodzaj sportu. 

Wzmocnienie całego tarnowskiego środowiska piłkarskiego to podstawa planu podpisanej umowy. Umożliwi to min. awanse miastowych drużyn do Centralnej Ligi Juniorów i tym samym pozyskanie przez tarnowskie kluby certyfikatów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzięki wsparciu i wzmocnieniu zaplecza szkoleniowego i rozwojowego młodych piłkarzy, ma to doprowadzić do wyniesienia pierwszej drużyny Unii, a pozostałych uczestników na poziom co choćby makroregionalny. 

Jak podkreśla prezes Wastovii, Artur Koza – Cieszę się przede wszystkim z faktu, że w Tarnowie chcemy osiągnąć coś więcej niż w tej chwili mamy, ponieważ od wielu lat trwa pewnego rodzaju zapaść piłkarska i nie mamy drużyny na poziomie zawodowym, jeżeli chodzi o seniorów. Dlatego bardzo podobają mi się te działania Unii. Cieszę się, że jest wizja, która powoduje to, że kiedyś w Tarnowie będziemy mogli cieszyć się ze szczebla centralnego. My jako klub z tego samego miasta podzielamy ten entuzjazm i chcemy być częścią ich planu i wizji, która tak naprawdę jest wizją dla mieszkańców Tarnowa. Z kolei Tomasz Matyja, przewodniczący Rady Klubu ZKS Unia Tarnów, mówi – Jestem pewny, że konsolidacja tarnowskiego środowiska piłkarskiego pod skrzydłami Unii jest krokiem w stronę odbudowy tej dyscypliny w naszym mieście. Oczywiście na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale jestem przekonany, że przyniesie on efekt w postaci gry tarnowskich klubów na poziomie centralnym.

Miejmy nadzieję, że zamierzenia i plany zostaną zrealizowane. 

źródło/www.tarnow.pl