Joga w cieniu drzew

Wakacyjny żar lejący się z nieba nie przeszkodził wielu pasjonatom zdrowego ciała i dobrego samopoczucia na udział w „Wakacyjnej Jodze na trawie” na terenie BWA w Tarnowie.

Jak wiadomo wakacje to czas wypoczynku, ale i też dbania o siebie. Stres, pośpiech i wiele innych czynników wpływają na to, jak będziemy cieszyć się z okresu urlopów i wyjazdów.

„Joga pomaga w usprawnianiu naszego ciała” — wyjaśnia Pani Agnieszka Tyrka, trzyletnia instruktor jogi prowadząca zajęcia w ww. wydarzeniu oraz założycielka Szkoły Jogi „Manas”. — „Polega to na tym, że najpierw nasze ciało jest rozluźniane, a następnie rozciągane, by poczuć się zdecydowanie lepiej, zdrowo i pewniej siebie”.

Sami uczestnicy są bardzo zadowoleni z efektów.

„Dzięki jodze mogę kontrolować swoje ciało i się wyciszać” — zwierza się Pan Zbigniew Żebecki, uczęszczający na ów event już od roku. — „Ponadto zaczynam znajdować miejsce po mięśniach, gdzie powinienem je mieć”.

Jeżeli natomiast chodzi o tarnowian, którzy jeszcze nie mieli okazji być na Wakacyjnej Jodze, zarówno Pan Zbigniew, jak i Pani Agnieszka są zgodni: „trzeba spróbować”. Zapewne dla niektórych joga może wydawać się dziwna, nieefektywna, lub po prostu być stratą czasu. Zwłaszcza Pani Agnieszka zapewniała, że joga to nie strata czasu, wręcz przeciwnie – to zdrowe i odprężające zajęcie, które same w sobie zapewnia miło spędzone chwile.

Z tego też powodu Pani Instruktor serdecznie zaprasza chętnych na trzy ostatnie zajęcia w sierpniu, które odbędą się w czwartki o godz. 19:15 na terenie BWA w Tarnowie

 

Autor: Jakub Sobczyk