Jacek Jabłoński „jedynką” Lewicy w okręgu tarnowskim

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Jacek Jabłoński, koordynator okręgu tarnowskiego – Wiosna Roberta Biedronia, będzie „jedynką” na liście komitetu Lewicy w okręgu tarnowskim w zbliżających się wyborach do Sejmu.

Komitet Lewicy, z którego wspólnie wystartują kandydaci Wiosny, SLD i Razem, przedstawi swoje listy wyborcze jeszcze w tym tygodniu. Lewica będzie trzecim komitetem, po PiS i Koalicji Obywatelskiej, który zaprezentuje swoich kandydatów na wybory do Sejmu 2019.

Jacek Jabłoński mieszka w Tarnowie od 2010 roku, zaś swoją miłość do Grodu Leliwitów zawdzięcza swojej żonie, która jest rodowitą tarnowianką. Jak sam przyznaje, obecnie nie wyobraża sobie, że mógłby mieszkać w innym mieście. W Tarnowie mieszka wraz z żoną i trójką dzieci. Na co dzień prowadzi firmę HR-ową zajmującą się rekrutacją pracowników do firm i korporacji.

Przypomnijmy, że w pierwszym sondażu przedwyborczym IBRiS, przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej” 10 sierpnia 2019 roku, blok lewicowy zanotował poparcie na poziomie 11,6%.

Krystian Janik