IV liga: Unia przegrała mecz na szczycie i traci dystans do liderów, pierwsza taka seria Tarnovii

Unia Tarnów nie wykorzystała szansy na objęcie prowadzenia w czwartoligowej tabeli przegrywając mecz na szczycie w Limanowej 2:3. Zwycięską passę podtrzymuje Tarnovia, która przywiozła komplet punktów z trudnego terenu w Drwini.

Brak przywiezienia przez “Jaskółki” choćby punktu jest o tyle bolący, że goście dwa razy obejmowali prowadzenie, a gwoździa do trumny Limanovia wbiła im już w 90 minucie. Zaczęło się obiecująco, bo już w 4 minucie rezultat spotkania otworzył Wardzała. Wyrównał w 31 minucie Serafin. Sto dwadzieścia sekund później po trafieniu Łukasza Popieli tarnowianie ponownie przejęli kontrole nad spotkaniem. W 71 minucie na tablicy pojawiło się 2:2. Kontrowersyjny według obserwatorów rzut karny wykorzystał Lampart. Tarnowian dobił w doliczonym czasie gry Gadzina.

Pierwszy raz w tym sezonie Tarnovia wygrała dwa mecze z rzędu. Bramkę na wagę trzech punktów po dośrodkowania z rzutu rożnego zdobył w 24 minucie Zubel. Warto też pochwalić grę defensywną “Pasów”. Podopieczni Wojciecha Gucwy w drugim meczu z kolei nie stracili gola.

Kroku Limanovii wciąż dotrzymuje Poprad Muszyna, który pokonał u siebie Lubań Maniowy. Porażka Unii sprawia, że gracze Daniela Bartkowskiego zajmują trzecie miejsce w tabeli i tracą po pięć punktów do obu tych zespołów. Od strefy spadkowej oddala się “Tovia”. Jedyny tarnowski klub z przeszłością w najwyższej klasie rozgrywkowej jeszcze niedawno okupywał przedostatnią lokatę, a teraz bliżej mu do połowy stawki. Sytuacja w dole tabeli zmienia się jednak jak w kalejdoskopie. Piętnasty Bocheński traci do dziesiątej Tarnovii tylko cztery oczka.

Po niemal miesiącu występów na obcych boiskach Unia wraca w końcu na własne śmieci. W najbliższą sobotę ugości na Stadionie Miejskim w Mościcach rezerwy Sandecji. Tarnovia natomiast podejmie sąsiada z tabeli LKS Szaflary. Ciężkie wyjazdy czekają faworytów. Limanovia udaje się Brzeska na konfrontację z Okocimskim. Poprad przeegzaminuje Barciczanke.