IV liga: Tarnovia mogła pomóc Unii. Już tylko trzy zespoły w walce o awans do trzeciej ligi?

W czternastej kolejce Tarnovia Tarnów mogła wyświadczyć swojemu największemu, lokalnemu rywalowi dużą przysługą odbierając punkty Popradowi Muszyna. Mimo remisu do przerwy i strzelonej bramce kontaktowej w 69 minucie to jednak lider tabeli okazał się lepszy zwyciężając “Pasy” 3:2. Unia wykonała swój plan wzorowo, pewnie ogrywając na wyjeździe Dunajca Zakliczyn 4:0. Z pokonaniem przeciwnika nie miała też kłopotów trzecia ekipa z czołówki – Limanovia. Na swoim boisku nie dała szans GKS-owi Drwinia.

Wynik z Zakliczyna zaciemnia nieco obraz całego przebiegu spotkania. Goście, jak przeważnie to bywało w tym sezonie, rozpędzają się jak pociąg towarowy, by ostateczne ciosy zadawać w końcówkach meczów. Dunajcem wstrząsnęło ostatnie dwadzieścia pięć minut, kiedy Jaskółki zdobyły wszystkie cztery gole. Do siatki trafiali kolejno: Adamski – 63 min, Witek – 73 min, Biały – 88 min i Tyrka – 90 min.

Tym sposobem Unia nie traci kontaktu ze ścisłą czołówką. Biało-niebiescy zajmują obecnie trzecie miejsce i posiadają już sześć punktów przewagi nad czwartym zespołem. Choć za tydzień czeka nas kolejka kończąca dopiero pierwszą połowę sezonu, to już teraz z całą odpowiedzialnością można napisać, że walka o awans do trzeciej ligi rozegra się pomiędzy prowadzącym Popradem, drugą Limanovią i następną Unią. Z tym, że to podopieczni Daniela Bartkowskiego są na największym musiku. Nie dość, że nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek straty punktowe, to jeszcze potrzebują wpadek rywali.

W drugiej połowie tabeli panuje ścisk. Poza zdecydowaną czerwoną latarnią – Olimpią Pisarzowa (dwa oczka w czternastu potyczkach) reszta drużyn od przynajmniej siódmego w dół musi patrzeć na to co dzieje się strefie spadkowej. Tarnovia jest dziesiąta, ale z zapasem tylko dwóch punktów nad czternastą Drwinią. Dla tego tym bardziej szkoda, że mimo kilku naprawdę dogodnych okazji w Muszynie, nie udało się stamtąd przywieźć żadnej zdobyczy.

W sobotę i niedzielę koniec rundy jesiennej na boiskach czwartej ligi grupy wschodniej. Tarnovia ugości na swoich “śmieciach” Watrę Białkę Tatrzańską. Poprad wybiera się do Gorlic, a Limanovia do Barcic. Najciekawiej i zarazem najbardziej wyjątkowo zapowiada się mecz Unii z czwartym Orkanem. Na Stadionie Miejskim w Mościach będzie okazją do świętowania dwóch pięknych i okrągłych rocznic. Dzień po spotkaniu Polska obchodzi 100-lecia odzyskania Niepodległości natomiast klub ZKS Unia Tarnów świętuje w 2018 roku 90-lecie swojego istnienia. W związku z tym kibice biało-niebieskich przygotowali wiele niespodzianek, ale punktem kulminacyjnym ma być właśnie piłkarskie widowisko, którego początek zaplanowano na godz. 13.00.