Imprezy masowe odwołane.

W związku z tym, że w Polsce potwierdzone zostały kolejne przypadki koronawirusa, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Oznacza to, że zaplanowany na sobotę, 14 marca, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Arenie Jaskółka Tarnów również się nie odbędzie. Prezydent Roman Ciepiela rekomenduje organizatorom innych imprez zaplanowanych w mieście, aby je odwołali. Decyzje o ewentualnych konkretnych zarządzeniach w tej sprawie zapadną jutro.

– Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych – poinformował premier Mateusz Morawiecki we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. W przypadku Tarnowa oznacza to, że zaplanowany na sobotę, 14 marca, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Arenie Jaskółka Tarnów się nie odbędzie. Co do imprez masowych w późniejszych terminach decyzję będzie podejmował wojewoda.

W Tarnowie  na razie innych imprez masowych nie zaplanowano, małe imprezy kulturalne dla kilkudziesięciu osób dotychczas odbywały się normalnie. Jak informują przedstawiciele miejskich instytucji kultury, sytuacja jest na tyle dynamiczna, że decyzje co do odwołania innych wydarzeń będą podejmowane na bieżąco.

Prezydent Roman Ciepiela rekomenduje organizatorom imprez zaplanowanych w mieście, aby je odwołali. Decyzje o ewentualnych formalnościach i konkretnych zarządzeniach w tej sprawie zapadną jutro.

–  Mamy w kalendarzu kilka imprez kameralnych. Jesteśmy ostrożni i czujni. Na tę chwilę jednak nie przewidujemy zamknięcia instytucji – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych.  

Sprawę monitoruje też Tarnowskie Centrum Kultury. Tu w najbliższy piątek ma się odbyć koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock, a na 21 marca w kinie Marzenie zaplanowano koncert Julii Marcel. Jak zaznacza Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK, choć nie są to imprezy zaliczane do masowych, to z uwagi na środki ostrożności, brane pod uwagę jest ich ewentualne odwołanie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie rozważa natomiast odwołanie wykładu dra Krzysztofa Moskala „Tarnów na przestrzeni wieków, czyli czego jeszcze nie wiemy o naszym mieście”, który był zaplanowany 17 marca.  – Choć nie jest to impreza masowa, ale z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem, bierzemy pod uwagę taką możliwość – zaznacza Ewa Stańczyk, dyrektorka MBP.

Na tę chwilę nie jest planowane odwołanie premiery nowego spektaklu w tarnowskim teatrze. „Bracia Karamazow” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Marty Streker. Przedstawienie będzie grane zgodnie z planem, czyli w sobotę, 14 marca.

Także wydarzenia w Centrum Sztuki Mościce odbywać się będą według harmonogramu. 

O wszystkich sprawach związanych z publicznymi imprezami w mieście i wydarzeniach kulturalnych, które zostaną odwołane, będziemy informować na bieżąco.  

źródło: www.tarnow.pl