Azjatyckie wyzwania i historia zdobywania K2.

Spotkanie w ramach cyklu  ZA HORYZONT DOMU. Gościem specjalnym będzie Janusz Majer.

27 marca 2020 r.  godz. 19.00  Centrum Sztuki Mościce

Podobno na Ziemi nie ma już miejsc nieznanych, nie ma białych plam na mapach. I choć mamy dziś zdjęcia satelitarne i mapy Google Earth, to w rzeczywistości nie do końca oddają one rzeczywisty ich obraz. By przekonać się jak jest naprawdę trzeba po prostu dotrzeć w to miejsce. I właśnie w górach Azji są takie rejony, których jeszcze nikt nigdy nie odkrył, gdzie pośród setek sześciotysięcznych szczytów, znajdują się te, które wciąż czekają na swych pierwszych zdobywców.

W swojej prezentacji autor wskaże takie miejsca, które w jego odczuciu stanowią alternatywę dla tłumów pod ośmiotysięcznikami, i to zarówno dla turystów, jak i dla wspinaczy szukających trudnych technicznie celów.

Janusz Majer – alpinista, himalaista, podróżnik i biznesman, współtwórca (wspólnie z Arturem Hajzerem) marek outdoorowych Alpinus i HiMountain.

W latach 1980-1992 przezes Klubu Wysokogórskiego w Katowicach, od 2013 roku (po śmierci Artura Hajzera), szef programu Polski Himalaizm Zimowy do 2018r. Członek Honorowy PZA. Zdobywca Mount Everestu, Annapurny, Shisha Pangmy, Broad Peak`u oraz innych szczytów w Alpach, Andach, Himalajach i Hindukuszu.

Centrum Sztuki Mościce

27 marca 2020 r. godz. 19.00 Antresola

Cena biletu: 15 zł

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i  Kasa CSM ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów

 tel. 14 633 46 04