Niesamowite Przygody Skarpetek i spotkanie z Justyną Bednarek w Solskim.

Początkiem marca chcemy zaprosić naszych młodych widzów wraz z rodzicami oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Justyną Bednarek, autorką książki „Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek”. Będzie to okazja do zetknięcia się oko w oko i zadania pytania osobie, w której głowie zrodził się pomysł na tę wspaniałą i szeroko docenianą historię o marzeniach, odwadze i o odkrywaniu własnego przeznaczenia. Na podstawie dzieła, które jest lekturą szkolną, powstała ostania premiera dla najmłodszych w naszym teatrze, w reżyserii Moniki Czajkowskiej.

Spotkanie z autorką odbędzie się po sztuce „Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek” 3 marca 2024 (niedziela), na Dużej Scenie Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Kto poznał już przygody tytułowych Skarpetek musi koniecznie pojawić się w teatrze, by poznać autorkę – panią Justynę Bednarek – mówi Rafał Balawejder. Proszę zabierzcie ze sobą swoje egzemplarze książek żeby móc zdobyć autograf. Zrobimy sobie wielkie, wspólne zdjęcie na pamiątkę. No i oczywiście ubierzcie swoje ulubione skarpety: one też chcą przeżyć to wyjątkowe spotkanie z Wami!

“Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu. Każda z dziesięciu skarpetek opuszcza kosz na brudną bieliznę i rusza w nieznane, żeby odmienić swój los i znaleźć swoje przeznaczenie. To także opowieść o tym, że każda osoba jest inna, a nasze potrzeby się różnią. Jednym zależy na karierze, inni szukają bliskości, jeszcze inni chcą decydować. Ktoś potrzebuje docenić swoją wyjątkowość, a ktoś spełnia się pomagając innym. Są osoby pragnące przygody, są takie które szukają piękna i takie, które odnajdują się w rozwiązywaniu zagadek. Najważniejsze, że każdy z nas – i skarpeta, i człowiek – może o sobie decydować. Może też zawsze zmienić swoją decyzję, jak Prawa Pasiasta Skarpeta, która postanawia wrócić. I to jest w porządku, ponieważ chodzi o to, aby żyć w zgodzie z sobą.

Na scenie zagrają: Angelika Smyrgała, Ewa Sąsiadek, Kinga Piąty, Przemysław Płaczek, Tomasz Piasecki, Tomasz Wiśniewski.

  • Niedziela, 3 marca 2024, o godz. 15.00 – DUŻA SCENA
  • Cena biletu: 40zł

Rezerwacje: 14 688 32 87, 784 976 025 lub 668 323 998
Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Fot. Artur Gawle

Karolina Jamrozowicz (Białas), Kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni