Aktualizacja wydarzeń w CSM – “Tyrmand” i “My move”!

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną na terenie naszego miasta Tarnowa – Centrum Sztuki Mościce postanowiło zmienić i zaktualizować informacje, związane z wydarzeniami kulturalnymi, jakie mają odbyć się w najbliższych czasie w placówce. Poniżej najważniejsze zmiany. 

Konkurs związany z twórczością Tyrmanda przedłużony do 28 października! 

To propozycja dla wszystkich, którzy chcą bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniu z biografem Leopolda Tyrmanda, Marcelem Woźniakiem. Zasady są proste – wystarczy nagrać przeczytany przez siebie dowolny, krótki fragment utworu Tyrmanda i przesłać do nas na adres b.hynek@csm.tarnow.pl. Autorów wszystkich nagrań zaprosimy bezpłatnie na spotkanie z autorem książki biograficznej „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”. A to już 29 października o 19.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Nagrania można nadsyłać nie do piątku, 23 października, jak pierwotnie planowaliśmy, a do środy, 28 października, do godziny 14.00.

Jak informowaliśmy, spotkanie w Tarnowie będzie podróżą śladami Tyrmanda. To opowieść o wojnie, PRL, emigracji, a nawet o więziennych celach i literackich salonach. To odpowiedź na pytanie dlaczego Tyrmand miał białe oczy, jak w tytule. Zabaw się razem z nami i przyjdź bezpłatnie na spotkanie z Marcelem Woźniakiem.

Czekając na SCENĘ OTWARTĄ – w zmienionej formule!

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, ostatni etap konkursu choreograficznego „My move”, zostanie przeprowadzony w formie zdalnej.

Spektakl „St(w)ory” w choreografii Karoliny Miki z kolei, będzie przeniesiony do czasu zmniejszenia zagrożenia epidemicznego. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo widzów oraz artystów.

Jury w składzie Zofia Rudnicka, Jacek Przybyłowicz i Witold Jurewicz oceni prace choreograficzne na podstawie nadesłanych materiałów video. Werdykt zostanie opublikowany na stronie Centrum Sztuki Mościce, 17 października br., do godz. 24.00.

O nowym terminie spektaklu „St(w)ory” poinformujemy niezwłocznie. 

źródło fot./www.csm.tarnow.pl