Powstaje Tarnowski Park Doświadczeń.

W remontowanej właśnie kamienicy przy Rynku 4 ma powstać centrum nauki nazwane Tarnowskim Parkiem Doświadczeń.

Nazwa miejsca jest na razie robocza, ale pewne jest to, że ma to być strefa popularyzacji nauki, eksperymentowania, zdobywania wiedzy w interesujący, nowatorski i przyciągający uwagę sposób. Jeśli prace renowacyjne przy kamienicy powstałej w XVI wieku zakończą się zgodnie z planem, centrum nauki zostanie otwarte w połowie przyszłego roku. Na razie poddawane są konserwacji odkryte podczas remontu zabytkowe polichromie, które staną się częścią nowego miejsca, gdzie tarnowianie w każdym wieku będą mogli kreatywnie i ciekawie spędzać czas.

Różne dyscypliny naukowe mają być przybliżane poprzez postaci znanych tarnowian, którzy będą tam mieć swoje „zakątki” związane z ich naukowymi zainteresowaniami i dokonaniami. Będą to m.in. ks. prof. Michał Heller, Karol Olszewski, Aniela Piszowa, czy Jan Szczepanik. Odwiedzający miejsce będą mieli do dyspozycji interaktywne instalacje i eksponaty. Według planów przedpołudnia w dni robocze zarezerwowane będą dla grup szkolnych, popołudnia dla uczniów indywidulanych pragnących poszerzać wiedzę w kołach naukowych, weekendy zaś dla rodzin.

Całość inwestycji ma kosztować ok 10,5 mln zł, z czego 4,5 mln to kwota dofinansowania z budżetu państwa i unijnych dotacji.

źródło inf. fot/www.tarnow.pl