Juwenalia miały K.A.Ca

Po rocznej nieobecności Juwenalia wróciły do Tarnowa. Ubiegłoroczne święto studentów miało wymiar symboliczny, albowiem nie doszło do organizacji koncertu finałowego, czyli najważniejszej części wydarzenia. Jednocześnie organizatorzy zapewniali, że Jubileuszowe Juwenalia będą celebrowanie hucznie i pozostaną długo w pamięci studentów oraz mieszkańców miasta.

Ukoronowaniem studenckiego święta, które rozpoczęła 15 maja Studencka Noc Filmowa, był Jubileuszowy Koncert Juwenaliowy, który miał miejsce 19 maja, czyli w ustanowionym przez Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w 2007 r. oficjalnym Dniu Uczelni. Studencki epilog po raz pierwszy w historii odbył się na tarnowskim Rynku i był otwarty dla każdego mieszkańca miasta. Pomimo deszczowego tygodnia sobotnie popołudnie było słoneczne i ciepłe. Wieczorem nad Tarnowem zgromadziły się ciemne chmury i zaczęło padać, ale deszcz ustąpił tuż przed rozpoczęciem finałowego występu.

Podczas koncertu wystąpili: Kabaret Czwarta Fala, wokalista reggae Mesajah folkowo-elektroniczna grupa Future Folk, której liderem jest Stanisław Karpiel-Bułecka oraz tarnowska hardrockowa grupa K.A.C – zwycięzca tegorocznego Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego.

Występ młodych tarnowskich muzyków był doskonałym kontrastem dla lekkiej i tanecznej oprawy finałowego koncertu. W dźwiękach i brawurowym wokalu K.A.C-ekipy rozbrzmiewały inspiracje m.in. Guns N’ Roses, Velvet Revolver, Led Zeppelin, Deep Purple czy AC/DC. Juwenaliowa moc zawsze tkwiła w ciężkich brzmieniach, więc tradycja została przywrócona. Przypomnijmy, że ongiś na tarnowskich Juwenaliach zagrali m.in. IRA, Kult, Coma, Strachy na Lachy czy Totentanz.

Krystian Janik