Ojciec Mateusz i Sandomierz

Czy są wśród nas fani serialowego Ojca Mateusza?  Jeśli tak, to pora odwiedzić Sandomierz!

Nie da się ukryć, że miasto od kilku lat jest kojarzone z bohaterami serialu o księdzu detektywie, a przewodnicy oprowadzający po królewskim mieście zasypują anegdotami dotyczącymi pracy filmowców (choć w Sandomierzu kręcone są w większości tylko sceny plenerowe). Niewątpliwie miasto sporo na tym skorzystało pod względem marketingowym, ale wcale nie spoczywa na laurach. Dzięki pomysłowi Artura Wnuka stworzono nową atrakcję dla turystów- wystawę “Świat Ojca Mateusza”.

Wystawa ta znajduje w Kamienicy Konwikt Boboli vis a vis Ratusza (Rynek 5). Trzysta metrów kwadratowych przestrzeni, która wiernie oddaje klimat najważniejszych miejsc serialu sprawia, że poczujecie się jak jeden z bohaterów!
Prace nad stworzeniem wystawy trwały ponad rok. W każdym pomieszczeniu słychać muzykę z serialu. Na plebanii zwiedzających wita gospodyni Natalia z talerzem pierogów, a przy wejściu na komendę – komendant Możejko, który trzyma w rękach akta. Figury są wykonane z niezwykłą precyzją, w skali 1:1. Jednej z nich, aktor “użyczył” swoich prawdziwych włosów. Której? Tego dowiecie się na miejscu!
Dla odwiedzających przygotowano dodatkowe atrakcje:

  • odbicie swoich odcisków palców na specjalnej tablicy daktyloskopijnej
  • zrobienie sobie zdjęcia na tle tablicy „aresztowany” bądź „aresztowana”.

W budynku znajduje się również sklepik z oryginalnymi gadżetami z serialu, który również gorąco polecamy!

 A po wystawie możemy delektować się urokami Sandomierza!
Zamek, Brama Opatowska, Bazylika katedralna Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu tworzą niepowtarzalny klimat! Sami zobaczcie!