ŻUŻLOWA LIGA TYPERÓW: Zwycięstwo Sparty zaskoczyło prawie wszystkich

To była bardzo wyrównana kolejka. Zdecydowanej większości graczy udało się dopisać trzy punkty do swojego dorobku. Niespodziankę sprawiła Sparta Wrocław, która z Zielonej Góra wywiozła zwycięstwo. Taki scenariusz przewidział tylko jeden uczestnik ŻUŻLOWEJ LIGI TYPERÓW.

Miniona runda nie obrodziła w spektakularne wyniki punktowe. Trafienia dokładnego rezultatu należały do wyjątków. Tym większe brawa należą się zwycięzcy kolejki p. Adrianowi Tokarskiemu, który nie tylko jako jedyny przewidział sukces wrocławian, ale trafił również prawidłowy wynik niedzielnego spotkania.

Reszta graczy bezpiecznie wskazywała gospodarzy jako zwycięzców spotkań, jednak tym razem różnice punktowe między wygranymi a pokonanymi przeważnie były wyższe niż zakładali typujący. Wobec tego czołówka klasyfikacji nie zmieniła się w znaczący sposób:

1. 67 pkt – Adrian Dulęba
2. 66 pkt – Grzegorz Skórka, Krystian Kris
3. 64 pkt – Kamil Krawczyk
4. 63 pkt – Dariusz Romanowski, Kamil Regiec
5. 58 pkt – Paulina Mariusz Zając
6. 57 pkt – Dariusz Przybyło, Rafał Dybka, Sebastian Romanowski
7. 55 pkt – Szymon Szczęch, Claudia Regiec, Maciek Frączek
8. 54 pkt – Patrycja Pytlik
9. 49 pkt – Adrian Teliszewski
10. 46 pkt – Adrian Tokarski
11. 42 pkt – Sebastian Wu

W najbliższy weekend żużlowcy z Ekstraligi mają przerwę, na torze zaprezentują się za to zawodnicy drugiego szczebla rozgrywek. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie, tarnowskie Jaskółki zmierzą się z rybnickimi Rekinami. Spotkanie zostało zaplanowane w sobotę o godz. 16.00. W związku z tym post na FB, pod którym będziemy typować wynik tych zawodów pojawi się na naszym fanpage’u 24 godziny przed pierwszym biegiem. Powodzenia!