ŻUŻLOWA LIGA TYPERÓW: Po deszczowej kolejce lider obronił prowadzenie

Panujące od kilku dni mocne opady deszczu, nieco przeszkodziły w rozegraniu żużlowej kolejki. Jedno spotkanie zostało przełożone, natomiast starcie ROW-u Rybnik z Unią Tarnów składało się tylko z 13 biegów. Aura nie miała jednak wpływu na formę naszych graczy, którzy znowu popisali się doskonała skutecznością. Pozycja lidera niezmiennie należy do p. Adriana Dulęby.

Tym razem gospodarze spotkań zgodnie wygrali swoje pojedynki, choć rozmiary tych zwycięstw czasem zaskakiwały skromnością. Najbardziej zawiódł Falubaz, który minimalnie pokonał GKM Grudziądz. Również w Rybniku długo pachniało sensacją, a Rekiny dopiero w końcówce odskoczyły Jaskółkom. Przerwanie zawodów przed biegami nominowanymi narobiło nam trochę kłopotów, jak podejść do rozliczenia wyniku tego meczu. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że uczestnicy, którzy wytypowali 8-punktowe zwycięstwo ROW-u otrzymają na swoje konto pełną pulę. Tak też będzie w kolejnych tego typu przypadkach.

Rywalizacja Sparty Wrocław z Get Well Toruń została odwołana. Prawdopodobnym terminem, w którym jeźdźcy tych ekip pojawią się na torze w stolicy Dolnego Śląska jest 19 maja. Jako, że żużel to sport nieprzewidywalny i kontuzjogenny, uznaliśmy że do tego czasu wiele może się zmienić. Dlatego spotkanie będzie typowane ponownie! Bliżej terminu rozegrania zawodów, na naszym FB pojawi się stosowany post.

Najskuteczniejsi typerzy tej rundy, poprawnie wskazali dwa dokładne wyniki. Są to: p. Adrian Dulęba, p. Dariusz Romanowski oraz p. Paulina Mariusz Zając. Gratulujemy!!! Czołówka klasyfikacji przedstawia się następująco:

 1. 23 pkt – Adrian Dulęba
 2. 19 pkt – Dariusz Romanowski
 3. 18 pkt – Grzegorz Skórka, Maciek Frączek, Dariusz Przybyło, Paulina Mariusz Zając
 4. 17 pkt – Claudia Regiec, Szymon Szczęch
 5. 16 pkt – Sebastian Romanowski, Patrycja Pytlik, Krystian Janik
 6. 15 pkt – Krystian Kris, Adrian Teliszewski
 7. 14 pkt – Kamil Krawczyk, Rafał Dybka, Kamil Regiec
 8. 13 pkt – Damian Drozd
 9. 12 pkt – Kamil Drobek
 10. 11 pkt – Adrian Tokarski, Rafał Baumgarten
 11. 10 pkt – Sebastian Wu

Tradycyjnie 24 godziny przed startem następnej kolejki, rozpoczniemy jej typowanie. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu FB. Powodzenia !!!