Zobacz jak tarnowianin strzela w Anglii!

http://www.leedsunited.com/video/98233/goal-cam-mateusz-klich-leeds-v-stoke

Świetnie zaczął się sezon dla wychowanka Tarnovii Mateusza Klicha. Dziesięciokrotny reprezentant Polski wrócił do Leeds United z wypożyczenia w holenderskim Utrechcie i z miejsca wpisał się na listę strzelców. Jego bramka była pierwszym trafieniem Pawi podczas bieżących rozgrywek. Pomogła również zdobyć pierwsze trzy punkty, ponieważ ekipa z Elland Road pokonała Stoke City 3-1.

Klich znalazł się na zapleczu Premier League przed rokiem. Wówczas jednak wymieniany wśród faworytów do awansu zespół spisywał się poniżej oczekiwań, a trener Thomas Christiansen szybko przestał stawiać na Polaka. W lutym 28-letni pomocnik został wypożyczony do Utrechtu, gdzie zaliczył szesnaście spotkań, strzelając jedną bramkę i notując trzy asysty.

Sytuacja klubowa tarnowianina zmieniła się wraz z przyjściem na Elland Road renomowanego trenera Marcelo Bielsy. Argentyńczyk spośród innych przedstawicieli tego fachu wyróżnia się porywczym charakterem i nietuzinkowymi metodami pracy, stąd dorobił się pseudonimu „El Loco”, czyli „Szaleniec”. Jak donosiły angielskie media Bielsa nakazał swoim podopiecznym przez trzy godziny sprzątać śmieci wokół ośrodka treningowego klubu, ponieważ tyle czasu zajmuje przeciętnemu kibicowi Leeds zapracowanie na jeden meczowy bilet ukochanej drużyny.

Pozostaje mieć nadzieję, że charyzmatyczny szkoleniowiec przy udziale Polaka spełni nadzieje pokładane w nim przez fanów z północy Anglii, którzy od 2004 r. czekają na powrót do Premier League. Do tej pory Bielsie lepiej wiodło się z reprezentacjami, łącznie przez prawie dziesięć lat prowadził kadry Argentyny i Chile, dwukrotnie awansując na Mundial. Natomiast jego ostatnie przygody klubowe (Lille, Lazio, Olympique Marsylia) należy uznać za nieudane.

W drugiej serii spotkań Pawie rozegrają mecz wyjazdowy przeciwko Derby County. Początek konfrontacji wyznaczono na sobotę godz. 18.30.

fot. https://twitter.com/LUFC